powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Rozpoczęcie sezonu w Teatrze Collegium Nobilium

Zanim oficjalnie rozpocznie się studencki rok szkolny, Teatr Collegium Nobilium zaprasza widzów na dwie wrześniowe premiery.

USTAWIENIA ZE ŚWIĘTYMI, CZYLI ROZMOWY OBRAZÓW (na zdjęciu)

reż. Agata Duda-Gracz - premiera 20 września

Dwadzieścia żywotów, z jakiegoś powodu uznanych za święte, połączone w fabularną opowieść zderzającą legendy z prozą życia.

Reżyserka, a zarazem autorka tekstu, scenografii i kostiumów, nie zdradza wszystkich szczegółów, zapowiada jedynie, że będzie to opowieść o osobach, żyjących w różnych epokach historycznych i obyczajowych, pod różnymi szerokościami geograficznymi, których wyjątkowość była wynikiem specyfiki epoki i okoliczności, w jakich przyszło im żyć. Legenda zderzona zostanie z prozą życia, chwalebne bohaterstwo z ludzką marnością, a historyczności z dzisiejszą perspektywy.

Przestrzeń inscenizacji ma stanowić bardziej miejsce do zwiedzania, z przełamaniem klasycznego odbioru z podziałem na widownię i scenę. Całość oparta zostanie na poetyce obrzędowej, rytuale i zabobonie, będącym istotną składową kultu Świętych, obchodów dedykowanych im świąt, kultu relikwii, rzucania i odczyniania uroków, leczenia, peregrynacji. Bazą do pracy z aktorami staną się też dzieła sztuki z różnych epok.

***

SEN NOCY LETNIEJ

reż. Anna Sroka-Hryń - premiera 29 września

Młoda para, czworo kochanków, grupa artystów - ich losy mogą skrzyżować się przypadkowo, albo nie do końca. Istnieje bowiem ukryty wśród liści paproci równoległy świat, którego złośliwi mieszkańcy mogą kogoś połaskotać... Zapraszamy Państwa na wyśpiewaną komedię o namiętności i pragnieniach...

"Sen nocy letniej" Williama Szekspira w przekładzie K. I. Gałczyńskiego z muzyką Leszka Możdżera - to brzmi jak niezwykle trudne wyzwanie. I takie też było w rzeczywistości. Biorąc ten materiał na warsztat ("Praca nad rolą w teatrze muzycznym"), zdawałam sobie sprawę, że podjąć się jego realizacji mogą tylko studenci-aktorzy szczególnie utalentowani muzycznie. Szekspir i Gałczyński postawili poprzeczkę wysoko, a kompozytor znacznie ją podniósł. W wyniku tego studenci otrzymali nie lada zadanie, z którego, moim zdaniem, wyszli zwycięsko. Postarali się o to, by pokaz egzaminacyjny wszedł jako spektakl do stałego repertuaru Teatru Collegium Nobilium. To znaczy, że czerpią z tego radość i chcą podzielić się nią z Widzami.

***

Zapraszamy serdecznie do śledzenia naszego repertuaru!

Godziny otwarcia Kasy Teatru:

pn. - pt.: 11.00 - 19.00 lub do rozpoczęcia spektaklu

sb. - nd.: 13.00 - 17.00 lub do rozpoczęcia spektaklu

Więcej informacji na stronie www.tcn.at.edu.pl