powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Bytom. Premiera "Odnaleźć siebie" w Rozbarku

14 września o godz. 19.00 w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK odbędzie się premiera spektaklu "Odnaleźć siebie" Integracyjnego Teatru Tańca INTEGRA.

"Odnaleźć siebie" to kolejny projekt taneczno-ruchowy grupy Integra, działającej przy Teatrze ROZBARK od 2014 roku. Opowiada o wielokrotnym odzyskiwaniu siebie na różnych poziomach życia. To poszukiwanie wewnętrznego ja, próba realizacji własnych marzeń wbrew innym napotykanym przeszkodom. Przełamywanie barier i stereotypów dotyczących niepełnosprawności. Opowieść o poszukiwaniu własnego sensu życia i własnego przeznaczenia. Odnajdywanie siebie to umiejętność wsłuchania się w siebie i podążania za wewnętrznym głosem i pragnieniem.

"Niech odzyskanie siebie stanie się dla ciebie życiowym priorytetem".

Robin Norwood

INTEGRA to grupa taneczno-ruchowa, zainicjowana i prowadzona przez Ewelinę Dehn i Beatę Grzelak-Szwedę, działająca przy Teatrze ROZBARK od 2014 roku. Jej celem jest przełamywanie barier tanecznych, dotyczących szeroko pojętej niepełnosprawności. Na swoim koncie ma cztery prezentacje taneczno-ruchowe: "Sen", "Inni", "Nie ograniczaj mnie", "Fantazja" a obecnie pracuje nad kolejnym pokazem pt. "Odnaleźć siebie", które cieszyły się dużym uznaniem widzów. Integra bierze udział w licznych wydarzeniach artystycznych. W roku 2017 po raz pierwszy wzięła udział w Festiwalu Małych Form Artystycznych prezentując spektakl "Inni", gdzie zdobyła I miejsce w kategorii Bez Barier-Dorośli. Kolejny rok to również udział w tymże samym Festiwalu, gdzie zaprezentowany został spektakl "Nie ograniczaj...mnie" i również grupa zdobyła I miejsce w kategorii Bez Barier-Dorośli. Rok 2019 to rozpoczęcie pracy nad premierą "Odnaleźć siebie". Grupa zakwalifikowała się do Finału Festiwalu Małych Form Artystycznych, gdzie zdobyła po raz trzeci I miejsce w kategorii Bez Barier-Dorośli.

Ideą, która nam towarzyszy jest integracja między osobami pełno- i niepełnosprawnymi. Wierzymy, że chęć do działania, wyrażania siebie poprzez teatr i taniec jest tą siłą, która może połączyć ludzi i wykrzesać z nich to, co najlepsze. INTEGRA jest przestrzenią dla ludzi i między ludźmi, jest ich azylem i strefą wolności.

***

Bilety w cenie: 10 zł ulgowy, 20 zł normalny.

Koncepcja i koordynacja : Ewelina Dehn, Beata Grzelak-Szweda,

Wykonanie: Integracyjny Teatr Tańca Integra,

Występują: Anna Pyka, Katarzyna Kamyszek, Agnieszka Szuta, Bogusława Mazur, Irena Błoszyk,Ewa Tempich-Garczarczyk, Barbara Kruszelnicka-Guzy, Beata Grzelak-Szweda, Ewelina Dehn, Zuzanna Madaj-Solberg, Jakub Fiema, Piotr Makosz, Karol Błoszyk, Daniel Frydrychowski, Stanisław Karasiński, Kamil Soszka,

Muzyka: "Storm" Vanessa Mae, "Nothing Else Matters" Wiliam Joseph, Dreams ZHU&NERO, "Arrival of The Birds" The Cinematic Orchestra & The London Metropolitan Orchestra, "High Hopes" Pink Floyd, "Crystalliza" Lindsey Stirling, "Elena's Dance" Michał Lorenc,

Reżyseria światła: Paweł Murlik,

Projekt plakatu: Aleksander Joachimiak,

Produkcja: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK.