powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Dzień otwarty w Teatrze Nowym

15 września - tę datę każdy miłośnik teatru powinien wpisać w swój kalendarz i podkreślić ulubionym kolorem. Właśnie tego dnia odbędzie się bowiem kolejna edycja dnia otwartego Teatru Nowego - a w jej ramach jak zwykle moc atrakcji.

Z przyjemnością ogłaszamy wszem i wobec: JESTEŚMY OTWARCI! I zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić osobiście, co dzieje się za kulisami, w jakim rytmie toczy się teatralne życie i co oznacza towarzyszące nam w tym roku hasło #4doSETKI...

Dla gości, którzy odwiedzą Teatr Nowy 15 września w godzinach od 10.00 do 18.00 - prócz bogatej oferty zajęć - przygotowaliśmy też dodatkowe niespodzianki w postaci bonów zniżkowych na wrześniowe spektakle. Będą też Państwo mieli możliwość zakupu biletów na Festiwal PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ razem z atrakcyjnymi dodatkami!

Uwaga! Na wszystkie wydarzenia oprócz teatralnej przymierzalni kostiumów, obowiązują zapisy - wystarczy zgłosić się mailowo: dniotwarte@teatrnowy.pl lub telefonicznie (w godz. 9.30-16.30): 695 652 385.

* * *

JESTEŚMY OTWARCI! - PLAN WYDARZEŃ

TEATRALNA PRZYMIERZALNIA - 10.00-16.00 - FOYER DUŻEJ SCENY

(wejście od ul. J.H. Dąbrowskiego 5)

Raz w roku stare teatralne kostiumy uciekają na kilka godzin z magazynu. Raz w roku gromadzą się w foyer Dużej Sceny i z radością czekają, kto też tym razem zechce je przymierzyć Raz w roku - czyli już 15 września! Wszystkich chętnych do zwariowanych przymierzanek zapraszamy w godzinach 10.00-16.00! Bez zapisów i bez ograniczeń!

W teatralnym foyer na widzów i sympatyków Teatru Nowego czekać też będą wygodne fotele oraz kącik dla najmłodszych, a w nim - teatralne malowanki, pogadanki i przebieranki Spragnionych wrażeń kulinarnych zapraszamy też do odwiedzenia teatralnego bufetu!

WYCIECZKA TROPEM TEATRALNYCH ZAGADEK - 10.00 - FOYER DUŻEJ SCENY

(wejście od ul. J.H. Dąbrowskiego 5)

Jak co roku zapraszamy Państwa na spacer po tych zakamarkach Teatru Nowego, które zazwyczaj nie są dostępne dla widzów: za kulisy, do garderób, pracowni i innych teatralnych kątów Tym razem będziemy się jednak poruszać tropem kilku teatralnych zagadek, by odkryć wielką zagadkę zaczynającego się właśnie sezonu

Czas trwania wycieczki - ok. 60 minut.

KĄCIK CHARAKTERYZACJI - 11.00-15.00 - FOYER DUŻEJ SCENY (wejście od J.H. Dąbrowskiego 5)

Czym byłyby dni otwarte bez pokazu czarów i magii? W tym roku zamiast pokazu zaprosimy Państwa do kącika teatralnych przemian w foyer Dużej Sceny - tutaj, pod czujnym okiem naszej charakteryzatorki, każdy będzie się mógł poddać magicznej przemianie - od malowania twarzy, przez wszelkiego rodzaju oszpecenia (wiemy, że mają one swoich fanów!) aż po zmiany fryzur Zapraszamy serdecznie - bez konieczności zapisów!

SCOTTIE GO! - ZAJĘCIA Z GRĄ INTERAKTYWNĄ - GODZ. 11.00 ORAZ 12.00 (2 tury zajęć) - STARA SALA PRÓB

(wejście od ul. J.H. Dąbrowskiego 5)

Teatr to nie tylko kostiumy i przedstawienia. To także - coraz częściej - konieczność mierzenia się z nowymi technologiami w służbie sztuki. ;) Dlatego zapraszamy na warsztaty z grą interaktywną SCOTTIE GO! uczącą dzieci programowania, które poprowadzą edukatorzy z poznańskiej firmy BeCREO Technologies.

SCOTTIE GO! to gra edukacyjna dla dzieci potrafiących czytać - połączenie kartonowych klocków, za pomocą których gracze piszą programy, oraz aplikacji, która pozwala zeskanować te programy i przekształcić je w ruch i zachowanie głównego bohatera - Scottiego - oraz innych postaci. A reszta? Reszta to już świetna zabawa!

Sugerowany wiek uczestników - 6-9 lat.

Czas trwania warsztatów - ok. 60 minut.

WARSZTATY Z POZNAŃSKĄ ORKIESTRĄ IMPROWIZOWANĄ - 12.00 - NOWA SALA PRÓB

(wejście od Zaułka K. Feldman)

Kto powiedział, że muzykę mogą tworzyć tylko profesjonaliści? Uczestnicy warsztatów z Poznańską Orkiestrą Improwizowaną przekonają się, że każdy może włączyć się w tworzenie dzieła - wystarczy umieć słuchać - innych i siebie. A reszta? Reszta jest improwizacją! Zapraszamy Państwa do włączenia się w nią, niezależnie od wieku i umiejętności!

Czas trwania - ok. 80 minut.

WARSZTATY AKTORSKIE Z ANNĄ LANGNER - 15.30 ORAZ 17.00 - TRZECIA SCENA

(wejście od Zaułka K. Feldman)

"Kim chcesz zostać, jak dorośniesz?" - jeśli na to pytanie kiedykolwiek odpowiedzieli Państwo, wskazując zawód aktora, lub jeśli takie marzenia mają Państwa pociechy, to już 15 września nadarzy się znakomita okazja, by przekonać się, z czym na scenie musi mierzyć się artysta. Zapraszamy na warsztaty aktorskie z Anną Langner, aktorką Teatru Nowego - będą Państwo mogli osobiście przekonać się o wszystkim osobiście

15.30 - zajęcia dla dzieci od 5 roku życia oraz młodzieży.

17.00 - zajęcia dla dorosłych.

Czas trwania warsztatów - ok. 75 minut.

* * *

Teatr Nowy zastrzega sobie możliwość korekty miejsc i godzin zajęć. O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.