powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Festiwal Zwrot 2019

13 września rozpoczyna się 3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych Zwrot organizowany przez Wrocławską Offensywę Teatralną. Festiwalowi będzie towarzyszyć Mały Kongres Offu, podczas którego po po raz pierwszy spotkają się i zaprezentują Offensywy, które od kilku lat zawiązują się, by działać na rzecz teatrów niezależnych.

Czujesz czasem, że ktoś Cię obserwuje?

Słusznie, bo jest coś, co nieustannie czai się i podgląda. Na powierzchnię wychodzi ostrożnie, ale śmiało idzie po swoje. Pojawia się w najbardziej zaskakujących miejscach. Wzbudza podziw lub wstręt, rzadko obojętność. Uwaga! - jest piekielnie inteligentny, a miasto to jego żywioł.

Jego ślady tropi 3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT. Na scenach Instytut Grotowskiego i Impart zostanie zaprezentowanych jedenaście spektakli artystów teatralnego podziemia zrzeszonych w ramach Wrocławskiej Offensywy Teatralnej.

Głos Offu na trzy dni zdominuje dźwięki Wrocławia. Czasem uwiedzie subtelnością, innym razem zbulwersuje dobitnym przekazem, będzie prowokować do dyskusji i zachęcać do odkrywania zakamarków lokalnej sceny niezależnej w nadchodzącym sezonie teatralnym

W programie poza spektaklami znajdą się wydarzenia towarzyszące - Mały Kongres Offu | ZWROT, rozmowy widzów z artystami i gry teatralne. W klubie festiwalowym nie zabraknie wieczornych atrakcji. A wszystko to pod czujnym okiem i kąśliwym piórem młodych dziennikarzy z gazety festiwalowej.

Off nie gryzie.

Czas się oswoić.

***

Projekt dofinansowano ze środków Gminy Wrocław.

Partnerzy wydarzenia:

Instytut Grotowskiego

Strefa Kultury Wrocław

Ogólnopolska Offensywa Teatralna