powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Instalacja "Nowa wiadomość" na wystawie w IT

Interaktywna instalacja "Nowa wiadomość" (New Message) pokazana została w dniach 5-16 w Pradze podczas 14. Praskiego Quadriennale w ramach konkursu Wystaw Studenckich. Od 31 sierpnia do 15 września wystawę oglądać można w Instytucie Teatralnym.

Twórcy projektu zadają pytanie o to, co chcielibyśmy powiedzieć innej cywilizacji, gdybyśmy tylko mogli. 50 lat po lądowaniu człowieka na księżycu podejmują artystyczne wyzwanie wysłania "nowej wiadomości" i wejścia "w kosmiczny dialog" z inną cywilizacją. W ramach projektu zbierane są obrazy, materiały wideo i materiały dźwiękowe z całego świata, a imienne zaproszenia do przesłania wiadomości trafiły do tej pory do ponad 2000 osób oraz instytucji. W zamyśle twórców mają one stworzyć wspólne pozdrowienie i opowieść o tym, kim jesteśmy i skąd pochodzimy.

Praskie Quadriennale to największe na świecie wydarzenie poświęcone projektowaniu przestrzeni, podczas którego w tym roku pokazano wystawy z 79 krajów i regionów. W programie głównym znalazły się dwa polskie projekty: APORIA. MIASTO JEST MIASTEM (autorzy - Krzysztof Garbaczewski / Aleksandra Wasilkowska) i NOWA WIADOMOŚĆ (zespół: Kaczkowska / Miśtura / Kowalska / Rogóż / Lesik / Brożek). Ich producentem był Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W ramach programu dodatkowego zaprezentowaliśmy także wystawę EMERGENCE - Odzyskana awangarda. Utopie społecznej zmiany (kurator: Przemysław Strożek, kolaże: Kama Sokolnicka).

Wystawę można będzie oglądać codziennie do 15 września w godzinach 17.00-20.00.

WSTĘP WOLNY