powiększwersja do drukupoleć znajomemu

TVP Kultura. "Szekspir Forever!" Andrzeja Seweryna na "Scenie monodramu"

10 września o godz. 20.30 TVP Kultura zaprasza na premierę telewizyjnej rejestracji spektaklu "Szekspir Forever!" w wykonaniu i reżyserii Andrzeja Seweryna.

"Szekspir Forever!" to wirtuozerski popis aktorskiego i reżyserskiego warsztatu w wykonaniu Andrzeja Seweryna. Wcielając się w Hamleta, Henryka V, Falstaffa, Ryszarda III, a także w Ariela, Lady Makbet i Julię aktor wydobywa piękno i mądrość poezji Szekspira. Ukazuje też najważniejsze tematy twórczości angielskiego pisarza: zazdrość i zdradę, pragnienie władzy, miłość, samotność i szaleństwo zmysłów. Premiera spektaklu miała miejsce 10 września 2011 r. na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego w Warszawie.

Od września do TVP Kultury powraca cykl "Scena monodramu TVP Kultura", w ramach którego raz w miesiącu przedstawione zostaną premierowe spektakle "teatru jednego aktora". W wykonaniu zarówno wybitnych, doświadczonych artystów, jak talentów młodszego pokolenia. Każdy spektakl poprzedzony będzie rozmową z twórcami. Premiery monodramów zaplanowane są na każdy pierwszy wtorek miesiąca. W październiku w ramach cyklu zaplanowana jest emisja monodramu "Clarissima" z Aleksandrą Justą w roli żonie niemieckiego kompozytora Roberta Schumanna - jednego z najbardziej wpływowych twórców epoki romantyzmu.

"Scena monodramu TVP KULTURA" - premiera przedstawienia "Szekspir Forever!" we wtorek 10 września o godz. 20.30.