powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Internet. "MusicaloveInfo Mówi" o polskim musicalu

Podcasty cieszą się coraz większą popularnością. Ich autorzy odkrywają przed swoimi słuchaczami tajniki ekonomii, kulinariów, ale i dzielą się także wiedzą z dziedziny kultury. Opowiadają o filmach, wystawach, spektaklach. Teraz również o musicalach.

Podcasty są wygodnym rozwiązaniem. Audycję można odsłuchać w dogodnym momencie również przy okazji wykonywania innych czynności: jazdy samochodem, rowerem, podczas spaceru, treningu. Kontakt z podcastem nie wymaga poświęcenia uwagi jak dzieje się to podczas czytania książki, czasopisma czy oglądania filmu.

- Dwa lata temu powstała strona musicaloveinfo.pl poświęcona polskim produkcjom musicalowym - mówi Maciej Gogołkiewicz, twórca podcastu. - Przygotowując wywiady z aktorami, choreografami zauważyłem, że przetwarzając je na materiał do czytania, umykają szczegóły i "smaczki", jak na przykład emocje brzmiące w głosie mojego rozmówcy. Pojawił się pomysł, by część treści zmienić w wersję audio.

Podcast "MusicaloveInfo Mówi" można znaleźć w najpopularniejszych serwisach oferujących możliwość odsłuchania: Spotify, iTunes, SoundCloud, YouTube, Castbox. Gośćmi pierwszych odcinków byli m.in. Anna Wołek, dyrektor Teatru Muzycznego w Toruniu, Jacek Mikołajczyk dyrektor Teatru Syrena oraz Jakub Wocial, aktor musicalowy.

- Wkrótce moimi rozmówcami będą aktorzy Marta Burdynowicz oraz Janek Traczyk - zapewnia autor podcastu. - W "MusicaloveInfo Mówi" zajrzymy również za kulisy polskich musicali, przekażemy relacje z premier. Słuchacze mogą liczyć na informacje niepublikowane w innych miejscach.

Podcast "MusicaloveInfo Mówi" to nie tylko wiadomości z polskich Teatrów Muzycznych. Sporo miejsca poświęca się niezawodowym produkcjom, grupom młodzieżowym tworzącym musicale.