Koszalin. Prapremiera spektaklu "Like fake. Historia, której nie było"

14 września w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym odbędzie się prapremiera sztuki Tomasza Ogonowskiego "Like fake. Historia, której nie było" w reżyserii Arkadiusza Buszko. Spektakl zainauguruje X Koszalińskie Konfrontacje Młodych "m-teatr".

Kluczem do zrozumienia sztuki Tomasza Ogonowskiego "Like Fake. Historia, której nie było" w reżyserii Arkadiusza Buszko jest zdanie wypowiadane przez jednego z bohaterów: "Nic nie jest takie, jakim się wydaje". Przewrotna i osadzona w "sieciowej" współczesności opowieść o ponadczasowej wartości ludzkich uczuć rozgrywa się w świecie dzisiejszych nastolatków. W świecie, w którym królują: wszechobecny internetowy cynizm i zdziczenie obyczajów. Autorzy stawiają podstawowe pytanie: co w życiu jest naprawdę ważne? Czy blichtr, poklask i pieniądze czy też bliskość innego człowieka, szacunek i wyrozumiałość? Niejednoznaczne odpowiedzi mogą być zaskakujące, zarówno dla bohaterów sztuki, jak i dla widzów.

Ogromnym atutem spektaklu jest jego strona wizualno - muzyczna. Za wizualizacje odpowiada Mikołaj Ludwik Szymkowiak, artysta rozpoznawalny i doceniany w całej Polsce, a wyjątkowe i niecodzienne: scenografię i kostiumy przygotowała poznańska Grupa Mixer. Z kolei autorem muzyki jest wybitnie utalentowany koszaliński kompozytor Maciej Osada - Sobczyński.

Spektakl przeznaczony dla widzów od lat 12.

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego