powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Białystok. Plenerowy "Wiśniowy sad"

Teatr Latarnia zaprasza na premierę spektaklu "Wiśniowy sad" wg Antoniego Czechowa w reż. Mateusza Tymury, która w plenerowej odsłonie odbędzie się 8 września o godz. 18.30 na łące przy ulicy Grunwaldzkiej 75.

"Wyobraź sobie spektakl na podstawie najsłynniejszego dramatu Antoniego Czechowa, który dzieje się pod gołym niebem. Wyobraź sobie, że jego akcja toczy się między starymi domami pośród wiśni i jabłoni. Wyobraź sobie muzykę płynącą z instrumentów na żywo (kujawskim barabanie, huculskich cymbałach, 120 letnim klarnecie i przedwojenny włoskim akordeonie) oraz tancerzy na łące. Gdy zachodzi słońce zapalamy światła reflektorów i zaczynamy opowiadać o ludziach, ich marzeniach, wspomnieniach i sentymentach. Właśnie taki spektakl powstaje teraz na jednym z ostatnich skrawków drewnianego Białymstoku. Na ulicy Grunwaldzkiej odnaleźliśmy nasz wiśniowy sad..."

Jako Fundacja Teatr Latarnia ponownie wychodzimy w przestrzeń miejską aby ożywić ją działaniami teatralnymi i kulturalnymi. Do najnowszej produkcji, którą zrealizujemy na jednym z ostatnich drewnianych skrawków Białegostoku zaprosiliśmy wielu utalentowanych aktorów i twórców takich jak: Ewa Palińska, Magdalena Czajkowska, Magdalena Dąbrowska, Paula Czarnecka, Sylwia Maciejewska, Błażej Piotrowski, Błażej Twarowski, Rafał Pietrzak, Zbigniew Zibi Rusiłowicz, Dominik Gorbaczyński, Krzysztof Pilat.

ZBIÓRKA PIENIĘDZY

Spektakl powstaje w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Białegostoku dla twórców profesjonalnych przyznanego Magdalenie Czajkowskiej.

Jednak z powodu dużych rozmiarów całego przedsięwzięcia i nieuzyskania innych środków finansowych prowadzimy obecnie internetową zbiórkę pieniędzy w celu dokończenia pracy nad spektaklem.

Wesprzeć nas można: patrz link pod tekstem.

***

"Wiśniowy sad"

8, 9 września, godz. 18.30

Liczba miejsc siedzących na spektaklu jest ograniczona (rezerwacja na maila: teatrlatarnia@gmail.com)

Wstęp: płatny - give what you feel / płacisz ile chcesz

https://zrzutka.pl/fbmkv5

Czas trwania: 3 h 20 minut

Prosimy zabrać ze sobą ciepłe ubrania, koce, ciepłą herbatę itp.