powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Bielsko-Biała. Pierwsza premiera w Banialuce w tym sezonie

Sztukę "Robinson", opartą na motywach klasycznego utworu Daniela Defoe "Robinson Crusoe", przygotowuje bielski Teatr Lalek Banialuka. Widzowie zobaczą ją jeszcze we wrześniu. Będzie to pierwsza premiera w tym sezonie - podał w poniedziałek bielski teatr.

- "Robinson" będzie nową, oryginalną interpretacją znanej opowieści o przygodach odważnego żeglarza, który ląduje na bezludnej wyspie. Bohater próbuje się z niej wydostać i powrócić do wcześniejszego życia, ale jednocześnie uczy się nowego, zyskuje przyjaciela, a przede wszystkim odkrywa siebie - poinformowała przedstawicielka Teatru Katarzyna Dendys-Kosecka.

Jak podkreśliła, spektakl w wersji czeskiego reżysera i scenografa Marka Zakostelecky'ego "wyróżnia niezwykła scenografia i zabawne, świetnie animowane lalki".

- Perypetie Robinsona pełne są humorystycznych sytuacji. Przedstawienie będzie pełne niesamowitych efektów, zmian i zwrotów akcji. Nie zabraknie refleksji, bowiem tym razem Robinson nie tylko odnajdzie drogę do domu, ale i klucz do tego, jak cieszyć się z najprostszych, codziennych rzeczy - dodała Dendys-Kosecka.

W spektaklu wezmą udział: Dominika Kaczmarek, Lucyna Sypniewska, Dagmara Włoszek, Konrad Ignatowski, Ziemowit Ptaszkowski, Radosław Sadowski i Piotr Tomaszewski.

Premiera sztuki odbędzie się 20 września.

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana jest jedną z najstarszych scen lalkowych w Polsce. W 2017 r. świętował 70-lecie.