powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Białystok. Wschód Kultury w BTL. Zdobądź bezpłatne wejściówki

Już po raz siódmy Białostocki Teatr Lalek weźmie udział w Festiwalu "Wschód Kultury/Inny Wymiar". W ramach imprezy 30 oraz 31 sierpnia zapraszamy dzieci i dorosłych na spektakle w wykonaniu Teatru Lalek w Kłajpedzie (Litwa). Darmowe wejściówki na oba spektakle będą dostępne w kasie teatru od czwartku, 29 sierpnia.

W ramach Festiwalu "Wschód Kultury/Inny Wymiar" proponujemy pokazy dwóch spektakli z repertuaru Teatru Lalek w Kłajpedzie: "Cudowna podróż Edwarda Tulana" w reż. Gintare Radvilaviciute (spektakl dla widowni dziecięcej; pokazy: 30 sierpnia (piątek) godz. 15.00 i 17.00) oraz "Malina" (spektakl dla widzów dorosłych; pokazy: 31 sierpnia (sobota) godz. 16.00 i 19.00).

- To dobra okazja, by poznać charakter litewskiego teatru lalkowego dla dzieci i dorosłych - mówi Jacek Malinowski, Dyrektor Białostockiego Teatru Lalek.

O spektaklu "Cudowna podróż Edwarda Tulana"

Spektakl, na podstawie powieści Kate DiCamillo, opowiada historię królika o imieniu Edward. Królik był bardzo z siebie zadowolony i miał ku temu powody: był własnością Abilene, która troszczyła się o niego, rozpieszczała i kochała. Niestety Edward był wyjątkowo próżny i kochał tylko siebie. Podczas podróży statkiem do Londynu Edward wypada za burtę i od tego momentu rozpoczyna się jego niewiarygodna podróż.

Pokazy spektaklu: 30 sierpnia (piątek) o godz. 15.00 i 17.00.

Spektakl bez użycia słów

O spektaklu "Malina"

"Malina" to spektakl inspirowany jedyną powieścią wybitnej niemieckiej poetki Ingeborg Bachmann. Jej kanwą jest historia miłosnego trójkąta: dwóch mężczyzn i kobiety, która z jednym mężczyzną mieszka, a z drugim żyje. Narratorka prowadzi swoją opowieść w taki sposób, że przez cały czas nie jesteśmy pewni, kto z tej trójki jest rzeczywisty, a kto wymyślony. Kto jest stwórcą a kto stwarzanym.

Pokazy spektaklu: 31 sierpnia (sobota) godz. 16.00 i 19.00.

Spektakl grany w języku litewskim. Widzowie otrzymają programy z tłumaczeniem tekstu sztuki na język polski.

**

Zasady przyznawania bezpłatnych wejściówek

Festiwal "Wschód Kultury/Inny Wymiar" jest niekomercyjnym projektem i wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Niemniej jednak na spektakle prezentowane w Białostockim Teatrze Lalek obowiązują darmowe wejściówki:

- jedna osoba może otrzymać maksymalnie 5 wejściówek na jeden pokaz spektaklu "Cudowna podróż Edwarda Tulana",

- jedna osoba może otrzymać maksymalnie 2 wejściówki na jeden pokaz spektaklu "Malina",

- nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji biletów,

darmowe wejściówki będą rozdawane w kasie Teatru od 29 sierpnia 2019 r. do wyczerpania wejściówek.

*

Godziny pracy kasy:

czwartek (29 sierpnia): 15.30 - 19.00

piątek (30 sierpnia): 8.00 - 12.00 oraz 14.00 - 19.00

sobota (31 sierpnia): 15.00 - 19.00

Więcej informacji pod numerem telefonu: 85 742 50 33 oraz 85 742 50 31 wew. 112, 115.

***

O Festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar

Festiwal Inny Wymiar od 2013 roku odbywa się w ramach projektu Wschód Kultury, który integruje środowiska artystyczne miast Polski Wschodniej i artystów krajów Partnerstwa Wschodniego (Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy). Koordynatorem festiwalu od początku jest Białostocki Ośrodek Kultury.

Wschód Kultury jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury oraz miasta: Rzeszów, Lublin i Białystok. Przedsięwzięcie odbywa się dzięki zaangażowaniu środowisk twórczych, samorządów wschodniej Polski.