powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Chorzów. Ekstramocny finał ChTO

W piątek, 30 sierpnia o godzinie 19 w MDK Batory - ostatni spektakl trzynastego sezonu Chorzowskiego Teatru Ogrodowego. "Wielki John Barrymore" z Jerzym Trelą w roli głównej.

"Wielki John Barrymore" to tylko z pozoru historia szekspirowskiego,

zapomnianego dziś aktora. Jerzy Trela (w roli tytułowej) brawurowo

przedstawia tu opowieść o starzejących się aktorach, ich zmaganiach z rzeczywistością i nałogami. W rolę suflera wciela się Aleksander

Fabisiak.

Aktorzy są jak morskie fale. Wznoszą się na wysokości, rozbijają o brzeg i znikają, zapomniani. Nie ma nic bardziej martwego niż martwy aktor.

Kim był John Barrymore? Dzisiaj niewielu zna nazwisko wybitnego artysty teatralnego i filmowego lat dwudziestych i trzydziestych, legendy Hollywood i scen Broadway'u, aktora komediowego i znakomitego odtwórcy ról szekspirowskich. Mimo wybitnych zdolności, nigdy nie sięgnął po najwyższe trofeum Hollywood. Największą przeszkodą w rozwoju jego kariery był on sam. Hulaszcze życie oraz spotęgowane przez nałóg kłopoty z pamięcią przyczyniły się do zawodowej śmierci artysty.

John Barrymore w kreacji Jerzego Treli pragnie raz jeszcze olśnić publiczność rolą Ryszarda III. Słabszą kondycję wspomóc ma whiskey Jack Daniels i obecność suflera. Pamięć jednak zawodzi, zamiast Szekspirowskich fraz poznajemy historię o aktorskim życiu, o sukcesie i niespełnieniu, o pogodzeniu się z własnymi słabościami i namiętnościami. Słyszymy pełną zabawnych anegdot i przejmujących wspomnień opowieść o niezgodzie na artystyczną śmierć: na zapomnienie.

*

Bilety: 36 zł

Dostępne:

- w MDK Batory

- w sieci ticketportal.pl