powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Podstawy improwizacji wokalnej - warsztat weekendowy z cyklu "Przędzalnia głosu"

Przędzalnia głosu to cykl warsztatów poświęconych szeroko pojętej ekspresji wokalnej. Skupiamy się na możliwościach naszego naturalnego instrumentu, ich twórczym wykorzy-staniu w mowie i śpiewie.

W dniach 21-22 września 2019 w Warszawie odbędzie się warsztat improwizacji wokalnej dla początkujących, na którym oprócz podstawowego treningu emisji głosu, znajdą się ćwiczenia na jego kreatywne i spontaniczne użycie.

Tym razem naszym głównym narzędziem w pracy nad głosem stanie się improwizacja. Zaczniemy od zbudowania dla niej solidnej i bezpiecznej podstawy - rozgrzejemy ciało, wzmocnimy rezonato-ry, rozśpiewamy się, wyostrzymy słuch, nabierzemy odwagi. Różne formy improwizacji, mniej lub bardziej otwarte, potraktujemy jako metodę na uplastycznienie głosu. Naszym nadrzędnym celem będzie pobudzenie kreatywności i spontaniczności, odnalezienie nowych (w sensie indywidualnym) sposobów ekspresji wokalnej, a także rozwój umiejętności komunikacyjnych. W czasie dwudnio-wego warsztatu odrzucimy profesjonalizm oraz kategorie takie jak piękno czy błąd na rzecz ekspe-rymentu i dobrej zabawy. Będziemy oscylować pomiędzy chaosem a porządkiem, wolnością a ograniczeniem, świadomym a nieświadomym.

Zajęcia skierowane są do wszystkich zainteresowanych pracą nad głosem, którzy ukończyli 16 lat. Zaczniemy od podstaw - osoby niedoświadczone osiągną swobodę wydobywania dźwięku, a bar-dziej zaawansowani będą mogli umocnić bazę, a następnie poszukać nowych sposobów ekspresji.

Czas:

21-22.09.2019

sobota 14:00 - 16:30; 17:30 - 20:00

niedziela 10:00 - 12:30; 13:30 - 16:00

Łącznie 10 godzin zegarowych.

Miejsce:

Akademia Sztuki i Kultury, Jana Pawła II 36c, Warszawa

Koszt:

240 zł

Zapisy:

W warsztacie weźmie udział do 15 osób, decyduje kolejność zgłoszeń, zapisać można się:

telefonicznie 725 145 166

mailem - pracanadglosem@gmail.com (wymaga potwierdzenia z naszej strony)

Prowadząca:

Aleksandra Kowalczyk - absolwentka kulturoznawstwa (Instytut Kultury Polskiej, Uniwersytet War-szawski), animatorka kultury, performerka. Zajmuje się głosem praktycznie i teoretycznie. Stypen-dystka Akademii Muzyki, Tańca i Sztuk Pięknych w Płowdiwie, gdzie studiowała bułgarski śpiew ludowy. Założyła eksperymentalną grupę improwizacji wokalnej Syreny, z którą współtworzy cykl performansów. Współpracowała z magazynem o muzyce współczesnej "Glissando" oraz Teatrem Węgajty. Obecnie śpiewa w zespole Córy Mary, wykonującym archaiczne pieśni obrzędowe, oraz współtworzy duet improwizacji elektrowokalnej OM. W swojej pracy skupia się na poszerzaniu możliwości głosu poprzez ruch, improwizację i techniki wokalne różnych kultur muzycznych.

Przędzalnia głosu to cykl warsztatów poświęconych szeroko pojętej ekspresji wokalnej. Skupia-my się na możliwościach naszego naturalnego instrumentu, ich twórczym wykorzystaniu w mowie i śpiewie. Program zajęć opiera się z jednej strony na podstawowej pracy nad dykcją i emisją głosu, jego otwarciem, umocnieniem oraz integracją z ciałem, a z drugiej - na poszerzaniu palety jego brzmienia poprzez różne formy muzyczne i swobodę emocjonalną. Organizujemy warsztaty seme-stralne, a także tematyczne warsztaty weekendowe. Do udziału zapraszamy każdego, kto ukończył 16 lat, bez względu na stopień zaawansowania.

Więcej informacji na stronie http://przedzalniaglosu.pl/

***

Wszelkich dodatkowych informacji na temat wydarzenia udzieli Aleksandra Kowalczyk (pracanadglosem@gmail.com; tel. 725 145 166).