powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Cyrkowy "Piotruś Pan" przyjedzie do stolicy

Spektakl dla dzieci "Piotruś Pan" w reż. Konrada Dworakowskiego zagości w Warszawie 30 i 31 sierpnia. Zagrany zostanie dwukrotnie w namiocie cyrkowym w zielonej przestrzeni parku między Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego a Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Przedstawienie jest koprodukcją Instytutu Teatralnego i łódzkiego Teatru Pinokio, w wakacje w ramach "Lata w teatrze" odwiedziło 9 niedużych miejscowości. W związku z Końcem lata na Jazdowie/ Urodzinami Instytutu Teatralnego pokazane zostanie również w Warszawie.

Lecimy z całym tym cyrkiem! Wzbijamy się w powietrze, żeby zobaczyć świat z góry, oderwać się od spraw przyziemnych. Ten fantastyczny odlot zapewni nam Piotruś Pan, specjalista od dzieciństwa i zabawy. Chłopiec z Nibylandii nie pozwoli nikomu dorosnąć. Dzięki cyrkowej konwencji, widzowie wraz z aktorami, akrobatami i muzykami przeniosą się do krainy wiecznego dzieciństwa, latających wróżek i podniebnych pirackich pojedynków. Ograniczyć nas może tylko nasza własna wyobraźnia. Twórcy cyrkowo-muzycznego przedstawienia zastanawiają się, co w dzisiejszych czasach oznacza bycie dzieckiem i badają relacje między dorosłością a dzieciństwem. Udowadniają nam, że skłonność do fantazjowania jest w każdym z nas, niezależnie od wieku, że nigdy nie jest się zbyt dorosłym, by wziąć udział w fantastycznej przygodzie. Spektakl wypełnia muzyka na żywo i rytmiczne piosenki oraz akrobacje cyrkowe. Spektakl dla dzieci 6+

produkcja: Maria Babicka (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego), Marta Olejniczak (Teatr PINOKIO w Łodzi), Agata Zubrzycka (Teatr PINOKIO w Łodzi)

Spektakl "Piotruś Pan" i koncert zespołu Ładne Kwiatki w namiocie cyrkowym

30 sierpnia, piątek, g. 18.00

31 sierpnia, sobota, g. 11.00

Czas trwania: 2h 15 min z przerwą

Bilety: 15 zł

Spektakl "Piotruś Pan" to czwarty familijny projekt artystyczno-edukacyjny, który przemierza Polskę z namiotem cyrkowym w ramach programu "Lato w teatrze". Od 2011 roku, gdy Instytut Teatralny odkupił namiot od właściciela Cyrku Bojaro, wyprodukowano trzy spektakle objazdowe "Gdzie jest Pinokio?" (2011, reż. Robert Jarosz), "Pippi Pończoszanka" (2013, reż. Konrad Dworakowski) i "Jak wytresować dziewczynkę?" (2015, reż. Michał Walczak). Trzy tytuły zostały w sumie zagrane blisko 150 razy! Więcej informacji znaleźć można na stronie www.latowteatrze.pl

Produkcja spektaklu została sfinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zainicjowany został w 2008 roku.