Chorzów. Kolejny weekend w Teatrze Ogrodowym

Już w najbliższy piątek w Chorzowskim Teatrze Ogrodowym spektakl doskonale znany (chociażby z filmu): "Kolacja dla głupca". Jednak w wersji Teatru Ludowego nie jest to prosta farsa, a mądra komedia i ciekawe studium ludzkiej natury przy okazji.

Zapraszamy na kolację! Atrakcją wieczoru będzie tytułowy Głupiec, niezbyt lotny księgowy z ministerstwa finansów, fantastyczny obiekt towarzyskich manipulacji i żartów. Wygodnie i dostatnio żyjące towarzystwo z wyższych sfer Paryża zabawia się regularnie, organizując co wtorek kolacje, na które przyprowadzają życiowych nieudaczników. To rodzaj gry-konkursu: wygrywa ten, kto przyprowadzi największego niedojdę. Bogaty wydawca, Pierre Brochant, wydaje się mieć wygraną w kieszeni. Zaprosił niezbyt rozgarniętego księgowego, którego pasją jest budowanie makiet z zapałek. Niestety, tuż przed wyjściem na kolację Pierre ulega kontuzji, która nie pozwala mu wyjść z domu. I tak obaj panowie, mądrala i jego głupiec, zostają uwięzieni w mieszkaniu Pierre'a, przez które przetoczy się upiorny wir nieprzewidywalnych wydarzeń. Ich niezamierzonym kreatorem stanie się szczery, serdeczny i uczynny księgowy To jedna z najlepszych komedii na świecie!

Prawie premiera: spektakl zagrany zaledwie osiem razy (od kwietnia 2019). 23 sierpnia o 19:00 w Chorzowskim Centrum Kultury. Bilety się kończą,jeśli komuś nie uda się w przedsprzedaży, może jeszcze próbować w dniu spektaklu.

W sobotę ostatni spektakl Chorzowskiego Teatrzyku Ogródkowego w tym

sezonie: NIEKOŃCZĄCA SIĘ HISTORIA. Hubert Bronicki, Smok Szczęścia

(tak, ten, który był obecny na konferencji prasowej na rynku!) i

mnóstwo lalek. Piękna klasyczna basń i wielka przygoda. 24 sierpnia o 15:00 w Skansenie, wstęp wolny dla wszystkich.

Władczyni Fantazjany, cudownej krainy marzeń, zapada na dziwną chorobę. Nikt nie umie jej wyleczyć. Posłańcy z najdalszych zakątków imperium, przynoszą Dziecięcej Cesarzowej, przerażającą wiadomość: Fantazjana jest w niebezpieczeństwie! Pochłania ją Nicość! Czy Atreju, chłopiec, któremu powierzono misję Wielkiego Poszukiwania, odnajdzie lekarstwo i uratuje świat?

Wspaniała opowieść o zaufaniu, odwadze i potędze wyobraźni.

Nowatorska inscenizacja kultowej powieści dziecięcej Michaela Ende, stworzona w barwnej i niebanalnej oprawie scenograficznej, z wykorzystaniem japońskiego teatru ilustracji Kamishibai oraz teatru lalek.

Spektakl familijny z gatunku fantastyki, który przypadnie do gustu zarówno dzieciom jak i fanom wybitnej literatury oraz tym, którzy w dzieciństwie z wypiekami na twarzach wychodzili z kin, nucąc słynną piosenkę Limahla i marzyli o dalekich podróżach, w nieznane światy na grzbiecie Fuchura - smoka szczęścia.

Miło nam także poinformować, że DZIECINADA została zakwalifikowana dodrugiego etapu głosowania na najlepszą Inicjatywę dla dzieci na

Śląsku. Do 9 września można oddawać swój głos na Dziecinadę na stronie:

https://sloneczniki.czasdzieci.pl/ankieta-slask-2019.php

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego