powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Teatr KTO i Przyjaciele w Rynku Podgórskim

27 sierpnia TEATR przejmuje kontrolę nad Rynkiem Podgórskim. A to dopiero początek!

Już we wrześniu rozpoczną się prace rewitalizacyjne, mające na celu zagospodarowanie na potrzeby nowej siedziby Teatru KTO budynku kinoteatru "Wrzos" przy ulicy Zamoyskiego.

Zanim jednak to nastąpi zobaczymy nowych gospodarzy obiektu w terenie!

W ramach nowego cyklu inicjatyw artystycznych Teatr KTO i Przyjaciele opanują przestrzeń Podgórza, aby zabrać widzów w świat romskiej tułaczki, ucieczki i szukania swojego miejsca na świecie

w spektaklu DROM, który wybrzmi na miejskich ulicach dźwiękami cygańskiej muzyki z różnych czasów i stron globu. Zostaniemy też zaproszeni do obserwacji nas samych odbitych w zwierciadle pędu,

mechanicznych zachowań tłumu i korporacyjnego wyścigu w oklaskiwanym na całym świecie spektaklu "Peregrinus". Przedstawienie "Ławka" [na zdjęciu] w absurdalnych sytuacjach pokaże ludzkie gry, które od niewygodnych relacji dwójki bohaterów doprowadzą nas do zaskakującego finału. Zobaczymy co może kryć się w pozornie błahych gestach, mimice czy spojrzeniach za sprawą duetu Justyny Wójcik i Agnieszki Kuczmowskiej, które w taneczno-ruchowym spektaklu opowiedzą o relacjach międzyludzkich. Będziemy też uczestniczyć w opowieści o kochankach, których płomienne uczucia i namiętności w spektakularny sposób zobrazuje Teatr Ognia Mandragora.

Teatr KTO jest jednak zachłanny! Pod koniec roku będziemy się razem bawić na Podgórskiej Nocy Sylwestrowej, a w co jeszcze wciągną nas nowi rezydenci Starego Podgórza? Czas pokaże!

**

Rynek Podgórski, 27.08.2019 r.

17:00 "Drom-ścieżkami Romów", Studio Teatru KTO, reż. Monika Kozłowska

18:00 "Ławka", reż. Justyna Wójcik

19:00 "Peregrinus", Teatr KTO, reż. Jerzy Zoń

20:00 "Kochankowie", Teatr Ognia Mandragora

--