powiększwersja do drukupoleć znajomemu
Zobacz film

Kraków. Nowohucka telenowela na Alei Róż, specjalne wydarzenie Bulwartu Sztuki

W najbliższym tygodniu premierowe wydarzenie upamiętniające Nową Hutę z perspektywy kobiet. 24 sierpnia o godz. 20 w Alei Róż, Jakub Roszkowski zrealizuje teatralne wydarzenie plenerowe, którego bohaterkami będą nowohuckie junaczki, które przyjechały budować Nową Hutę i spędziły w niej całe swoje życie.

Razem z twórcami tego widowiska przeniesiemy się 70 lat wstecz, do momentu początków nowej dzielnicy Krakowa. Posłuchamy, pośpiewamy i spróbujmy razem uchwycić ulotną - i może choć odrobinę kobiecą - istotę nowohuckiego ducha. Portrety nowohucianek powstają na bazie reportaży Renaty Radłowskiej pt. "Nowohucka telenowela", wystąpią aktorki zawodowe i amatorski chór kobiet, do udziału są zaproszeni wszyscy mieszkańcy dzielnicy i goście.

*

W dniach 21, 23 i 24 sierpnia, tym razem na scenie Łaźni Nowej opera "Dydona i Eneasz" [na zdjęciu próba przedstawienia], która powstała dzięki współpracy choreografki Natalii Iwaniec i Capelli Cracoviensis. Natalia Iwaniec jest pierwszą w Polsce dyplomowaną nauczycielką gaga - autorskiej metody ruchu wymyślonej przez izraelskiego choreografa Ohada Naharina. Muzyczna i taneczna opowieść o miłości i przeznaczeniu, instrumenty dawne, barokowe brzmienia, śpiew operowy - warto zobaczyć co powstało z tego połączenia. Opera "Dydona i Eneasz" jest wydarzeniem towarzyszącym Bulwar[t]u sztuki, biletowanym, bilet normalny kosztuje 30 zł, ulgowy 20 zł.

*

W niedzielne popołudnie o godzinie 14:00, propozycja dla najmłodszych, przedstawienie Teatru Figurki pt. "Robot i motyl" w reżyserii Dagmary Żabskiej.

*

W najbliższym tygodniu, pomiędzy 19 a 25 sierpnia będziemy mogli spróbować wielu nowych rzeczy, bo to tydzień obfitujący w warsztaty. W cyklu RE-KREACJE we wtorek i środę 20 i 21 sierpnia w ramach upcyklingu nauczymy się wykonywać ozdoby z powszechnie używanych materiałów, 23 sierpnia odbędą się warsztaty monotypii, a 24 sierpnia warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków, po których płynnie można przejść na warsztaty wizażu. Wakacyjna Szkoła Cyrkowa w ramach warsztatów rodzinnych zaprasza 23 sierpnia, a w sobotę wieczorem znany mistrz kuchni Bartosz Płóciennik poprowadzi warsztaty kulinarne "Kuchenne ewolucje". W niedzielę i poniedziałek, czyli 25 i 26 sierpnia aktorzy z grupy IMPRO KRK poprowadzą warsztaty improwizacji aktorskiej. Jak budować postać sceniczną - pokaże nam duet Marta Waldera i Mateusz Janicki (25.08), a jak opowiadać historię nauczą nas Wanda Skorny i Wiktor Loga-Skarczewski (26.08).

W bulwartowym wieczornym kinie dwa seanse: "Okna, okna" w reżyserii Wojciecha Solarza, poetycko-abstrakcyjna historia o poszukiwaniu i potrzebie miłości, przed seansem rozmowa z Sebastianem Stankiewiczem, odtwórcą jednej z głównych ról (czwartek, 22.08. godz. 20:30), a w niedzielę 25 sierpnia "Dogman" Matteo Garrone, nagradzany na wielu festiwalach film o psim fryzjerze.

***

Ze względu na zmienną pogodę ( możliwość opadów deszczu) wydarzenia mogą być przeniesione do budynku Teatru Łaźnia Nowa. Prosimy o bieżące śledzenie naszego FB oraz strony bulwarowa.laznianowa.pl - tam będziemy zamieszczać najbardziej aktualne informacje o ewentualnych zmianach.