powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kazimierz Dolny. Wkrótce premiera Teatru Klepisko

Teatr Klepisko przygotowuje się do premiery spektaklu opartego na powieści Franza Kafki pod tytułem: "Zamek". Premiera odbędzie się 7 września o godz. 20 na dziedzińcu zamku w Kazimierzu Dolnym.

"A kim pan jesteś? Nie jesteś ani ze wsi ani z zamku. Pan jesteś niczym, ale niestety jest pan jednak kimś. Jest pan człowiekiem obcym, ponadliczbowym, który wszędzie zawadza, człowiekiem, z powodu którego powstają ciągłe kłopoty."

W takich słowach, w jednej z pierwszych scen sztuki, pewna oberżystka zwraca się do głównego bohatera. Bohatera bez imienia i nazwiska, określanego jedynie literą "K." Zostaje on wezwany na zamek, na posadę geometry. Po jego przybyciu, jak się okazuje, urzędnicy nie potrzebują żadnych pomiarów. Mało tego, nie ma możliwości wejścia na zamek, a tylko w ten sposób można wyjaśnić nieporozumienie.

K. wdaje się w różne intrygi z mieszkańcami wsi, która leży nieopodal twierdzy. Za każdym razem, kiedy wydawałoby się, że zbliżył się do zamku, okazuje się, że tak naprawdę się od niego oddalił. Po otwarciu jednych drzwi, ścieżka rozwidla się na trzy kolejne. "Zamek" to zagadkowa historia o poszukiwaniu samego siebie w obcym świecie.

Sztuka jest adaptacją powieści F. Kafki pod tym samym tytułem "Zamek". Utwór jest ostatnią częścią trylogii (Ameryka, Proces, Zamek). Uznawany za najbardziej tajemniczy z wszystkich trzech powieści.

"Mam () wrażenie, że dopiero przybyłem do wsi, ale nie pełen nadziei, jakim wtedy naprawdę byłem, ale świadom tego, że czekają mnie same rozczarowania."

**

Reżyseria: Jan Wawrzyniec Tuźnik

Adaptacja: Maja Wolny

Scenografia/Kostiumy: Marta Zbańska

Muzyka: Mike Beer

Obsada: Diana Grzeszek, Konrad Biel, Kacper Kubiec, Michał Jóźwik, Bartosz Gomoła, Oskar Rybaczek oraz statyści

*

Tytuł spektaklu: "Zamek"

Spektakl na podstawie powieści Franza Kafki "Zamek".

Kiedy: 7 września 2019 r. godz. 20.00

Gdzie: Dziedziniec zamku w Kazimierzu Dolnym

Bilety: 10 zł - do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej, Kazimierz Dolny, ul. Rynek 15, tel. 81 8810 709 oraz na stronie: www.biletyna.pl.

Miejsca nienumerowane, siedzące.

Spektakl od 16 roku życia.