Poznań. W ten weekend Festiwal Na Wolnym Powietrzu

Teatr Biuro Podróży zaprasza na drugą edycję plenerowego, teatralnego Festiwalu Na Wolnym Powietrzu. W jego ramach przez cały weekend będą odbywać się bezpłatne spektakle, które mają być prawdziwą "przyjemnością dla oka i duszy".

«Festiwal ma połączyć dwa różne, tylko pozornie nieprzystające do siebie światy. - Spektakle Teatru Biuro Podróży i zaproszonych gości nie są jedynie prostą rozrywką, ale teatrem wysokiej próby, odnoszącym się do wysokich wartości humanistycznych i kulturowych - mówią twórcy.

Na sam początek Festiwalu Na Wolnym Powietrzu, znany krakowski Teatr KTO zaprezentuje sztukę "Peregrinus", ukazującą "jeden dzień z życia człowieka XXI wieku". Sztuka przedstawia realia "cyfrowej cywilizacji", pełnej strachu i smutku. Spektakl odbędzie się 17 sierpnia o godz. 19 w Starym Browarze (ul. Półwiejska 42).

Drugie przedstawienie obejrzymy również 17 sierpnia (o godz. 21), jednak w poznańskiej Starej Rzeźni (ul. Garbary lOl/lll). Katowicki Teatr A Part przedstawi sztukę "Lear, k...!", opowiadającą o despotyzmie, chęci władzy absolutnej i pragnieniu konfliktów.

Ciekawie zapowiada się też sobotni spektakl Teatru Biuro Podróży, który w tym samym miejscu o godz. 21 wystawi "Makbeta", o świecie chaosu, w którym "porządek natury zastępuje logika śmierci".

Finałowy spektakl odbędzie się 19 sierpnia o godz. 20.30 na boisku Szkoły Podstawowej w Koziegłowach (ul. Poznańska 17). Teatr Biuro Podróży przedstawi "Carmen Funebre", inspirowane wojną w Jugosławii w latach 1990-1995.

Festiwal Na Wolnym Powietrzu odbędzie się w dniach od 17 do 19 sierpnia. Wstęp na spektakle jest bezpłatny. Informacje: tbp.org.pl.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego