Radom. 12 kandydatów na dyrektora Teatru Powszechnego

W południe we wtorek minął termin składania ofert w drugim konkursie na dyrektora Teatru Powszechnego w Radomiu. O stanowisko chce się ubiegać aż 12 osób

«Posiedzenie komisji konkursowej 20 sierpnia o godz. 10.30.

To drugi konkurs na szefa radomskiej sceny. Pierwszy nie został rozstrzygnięty. Zgłosiło się siedmioro kandydatów, pięć ofert odrzucono ze względów formalnych. Komisja rozmawiała z dwoma osobami, ale zdecydowała nie wyłaniać zwycięzcy. Prezydent ogłosił nowy konkurs.

Kandydatury rozpatrzy komisja konkursowa w składzie: Karol Semik, zastępca prezydenta Radomia, przewodniczący komisji; Sebastian Równy, dyrektor Wydziału Kultury UM Radom, zastępca przewodniczącego komisji; Elżbieta Fokt-Bębeńca - radca prawny UM Radom; Agnieszka Komar-Morawska - dyrektor Departamentu Narodowych Instytucji Kultury w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Andrzej Nowarski - ekspert Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Bartosz Zaczykiewicz - przedstawiciel Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów; Cezary Domagała - przedstawiciel ZASP- Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji; Maria Gudejko - wiceprzewodnicząca Związku Zawodowego Aktorów Polskich oraz Danuta Dolecka - członek Związku Zawodowego Aktorów Polskich i ZASP - Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji.

Jak pisaliśmy, Zbigniew Rybka, który kieruje radomskim teatrem od 2008 roku, ma kontrakt do końca sierpnia. Jak ujawnił szef komisji konkursowej Karol Semik, Rybka był jednym z dwójki kandydatów, która była przesłuchiwana w pierwszym konkursie. Teraz lokalny portal Leszna donosi, że Rybka jest zainteresowany objęciem stanowiska dyrektora w tamtejszym teatrze. Władze Leszna są skłonne powierzyć mu kierowanie placówką bez konkursu. Najpierw jednak muszą rozwiązać umowę z dotychczasowym dyrektorem, który złożył rezygnację.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego