powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Plany repertuarowe Polonii i Och-Teatru

Sezon 2019/2020 rozpocznie się 19 października na Małej Scenie Teatru Polonia przedstawieniem "Kredyt" Jordiego Galcerána w reżyserii Macieja Kowalewskiego.

To inteligentna komedia z błyskotliwym humorem, żywymi dialogami, obfitująca w zwroty akcji od samego początku i utrzymująca w napięciu aż do końca. Na scenie zobaczymy Piotra Borowskiego i Piotra Machalicę. Spektakl jest koprodukcją Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie i Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie.

W listopadzie w Teatrze Polonia odbędzie się premiera "Prób" Bogusława Schaeffera, utworu, który jest pretekstem do rozważań na temat scenicznych kreacji, aktu twórczego i znaczenia sztuki w życiu człowieka. Wystąpią: Mikołaj Grabowski, Iwona Bielska, Michał Wanio, Andrzej Konopka i Delfina Wilkońska. Reżyseruje Mikołaj Grabowski.

Kolejna premiera, grudniowa - na Małej Scenie Teatru Polonia - to monodram "Wszystko, co najlepsze" Duncana Macmillana i Jonny'ego Donahoe'a. Na scenie Rafał Mohr, reżyserii podjął się Piotr Złotorowicz. Akcja sztuki opowiada o chłopcu, który - żeby pomóc cierpiącej na depresję matce - tworzy razem z publicznością listę rzeczy, dla których warto żyć.

W kwietniu na Dużej Scenie Teatru Polonia planujemy premierę "Cwaniar" według powieści Sylwii Chutnik o czterech kobietach z warszawskiego Mokotowa wymierzających sprawiedliwość na własną rękę. Spektakl wyreżyseruje Agnieszka Glińska.

Premierę spektaklu "Minetti. Portret artysty z czasów starości" austriackiego dramatopisarza Thomasa Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika przewidujemy na maj 2020 roku na Dużej Scenie Teatru Polonia. Dramat z lat siedemdziesiątych podejmuje temat artysty i życiowego "teatru". W rolę wybitnego niemieckiego aktora Bernharda Minettiego, o którym traktuje przedstawienie, wcieli się Jan Peszek.

W czerwcu na Dużej Scenie Och-Teatru planujemy premierę komedii "Wspólnota mieszkaniowa" Jiřiego Havelki w reżyserii Krystyny Jandy. To komedia o społeczności mieszkającej w jednym domu. Na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej ujawniają się różne poglądy i śmieszności ludzkich charakterów. Utwór jest satyrą na współczesne społeczeństwo. W obsadzie plejada wspaniałych aktorów.