Kraków. Kobiecy tydzień na Bulwar[t]cie

W tym tygodniu kumulacja kobiecej energii na Bulwar(t)cie - będziemy mogli posłuchać aż dwóch koncertów z cyklu "Głos kobiet - Święto Wandy": Oli Bilińskiej i zespołu BABADAG oraz zespołu Mehehe. Będą to zarazem ostatnie koncerty z tego cyklu, więc tym bardziej ich nie przegapcie!

BABADAG to autorska formacja Oli Bilińskiej, w której eksperymentuje ona z muzyką tradycyjną, nadając jej nowe formy i brzmienia. Koncert odbędzie się w piątek

16 sierpnia o 16:00 nad Zalewem Nowohuckim. Dwa dni później, w niedzielę o 16:00 wystąpi kobiecy duet Mehehe. Mehehe gra etnoambientowe dźwięki nawiązujące do tradycji szeptuch i magii ludowej wykorzystując akustyczne instrumenty, looper, szamańskie bębny, szepty, krzyki i śpiew.

Kwintesencję kobiecych zachowań i doświadczeń zobaczymy w autorskim spektaklu "Kocham Bałtyk" na podstawie tekstu Zośki Papużanki, w wykonaniu i reżyserii Agnieszki Przepiórskiej [na zdjęciu], znanej m.in. z teatru kabaretowego "Pożar w Burdelu" i występów na scenie Teatru Polonia. "Kocham Bałtyk" to spektakl zrealizowany w konwencji one women comedy show. Razem z bohaterką udamy się na któreś z kolei wakacje nad Bałtykiem. Wszyscy to znamy: narzekamy na ceny, pogodę, a najczęściej na nasze własne cechy, które utrudniają nam spędzenie lata w spokoju. Mimo narzekań, kolejne wakacje znowu spędzamy nad polskim morzem, uparcie poszukując powodów do niezadowolenia. Spektakl na bulwarowej Scenie w sobotę 17 sierpnia o 20:30.

Także w niedzielę, tylko kilka godzin wcześniej, o 14:00 mała Aurelka , bohaterka spektaklu familijnego "Maleńkie królestwo królewny Aurelki" będzie próbowała ustalić, co to znaczy być królową, jak mądrze rządzić i być odpowiedzialnym za swoje państwo.

W letnim kinie również osobiste i mocne historie kobiece. "Wieża. Jasny dzień" Jagody Szelc pokazuje trudną i skomplikowaną relację sióstr (projekcja w czwartek 15.08 o 20:30) Natomiast w obrazie "Komuna" Thomasa Vinterberga bohaterka grana przez Trine Dyrholm tworzy tytułową komunę i ponosi konsekwencje tej decyzji (pokaz filmu 18.08 o godz. 20:30). Na zakończenie tygodnia, w niedzielę o 19:00, spotkanie z kobietami czynu z Nowej Huty: aktywistkami, liderkami, artystkami i animatorki kultury. Jak nowohucianki wpływają na swoją dzielnicę? Jak ją zmieniają? Spotkaniu "One to potrafią. Głos nowohucianek" będzie towarzyszyć pokaz wybranych krótkich filmów z cyklu 70 głosów na 70-lecie Nowej Huty realizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Dodatkowo w poniedziałek 12 sierpnia kolejne spotkanie z astronomią, a piątek w czasie potańcówki zapraszamy do tanga.

***

Ze względu na zmienną pogodę ( możliwość opadów deszczu) wydarzenia mogą być przeniesione do budynku Teatru Łaźnia Nowa. Prosimy o bieżące śledzenie naszego FB oraz strony bulwarowa.laznianowa.pl - tam będziemy zamieszczać najbardziej aktualne informacje o ewentualnych zmianach

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego