Częstochowa. Filharmonicy wystąpią na 53. Festiwalu im. Jana Kiepury

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej zaprezentuje swoją "Galę operetkową" podczas 53. Festiwalu im. Jana Kiepury organizowanego w Krynicy-Zdroju. Występ zaplanowano na 12 sierpnia. Zabrzmią wówczas arie i duety z operetek Emmericha Kálmána, Franza Lehára i Johanna Straussa.

«Festiwal im. Jana Kiepury to największe i najważniejsze wydarzenie kulturalne odbywające się corocznie w Krynicy-Zdroju. I to począwszy od 1967 roku. Wydarzenie poświęcono pamięci związanego z miastem światowej klasy tenora Jana Kiepury. Festiwal prezentuje plejadę wielkich gwiazd operowych, jak i grono młodych, ale już odnoszących sukcesy śpiewaków stojących u progu swojej wielkiej kariery.

Tegoroczna, 53. edycja imprezy, rozpocznie się 10 sierpnia i potrwa tydzień. W Krynicy-Zdroju, obok polskich artystów zaprezentują się również reprezentanci Rosji, Argentyny, Francji, Belgi, Chin, Korei, Mołdawii, Bułgarii, Słowacji i Włoch. Śpiewakom towarzyszyć ma Krynicka Orkiestra Zdrojowa oraz cenione orkiestry polskie. Co ważne, w tym roku zaproszeniem do udziału w festiwalu wyróżniono również Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej. Zaprezentuje się ona obok m.in. Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, Filharmonii Śląskiej czy Krakowskiej Opery Kameralnej.

Częstochowa zaprezentuje arie i duety z operetek

Częstochowscy filharmonicy wystąpią w poniedziałek, 12 sierpnia o godz. 20 w Pijalni Zdrojowej. Zaprezentują "Galę operetkową". W programie znajdą się arie i duety z operetek Emmericha Kálmána, Franza Lehára i Johanna Straussa.

Orkiestrę poprowadzi Adam Klocek. Jako soliści wystąpią: Marcelina Beucher - sopran, Aleksandra Orłowska - sopran, Adam Sobierajski - tenor oraz Łukasz Gaj - tenor. Zatańczą artyści zespołu baletu Teatru Muzycznego w Lublinie: Sandra Czaplicka, Małgorzata Franek, Chisato Ishikawa, Ewa Budny-Orłowska, Konstantyn Moiorov, Daniel Urbaniak, Filip Krzyżelewski i Maciej Marczak. Za choreografię odpowiada Wiola Suska. Poniedziałkowy koncert poprowadzą Joanna Trafas i Piotr Nędzyński.

Bilety (w zależności od miejsc) kosztują 100, 130 i 150 zł. Sprzedaż prowadzona jest za pośrednictwem strony ekobilet.pl/centrum-kultury-krynica-zdroj.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego