powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gliwice. 500 koncert Artura Gotza

10 sierpnia wokalista i aktor Artur Gotz zagra swój 500. koncert w Gliwicach w Parku Chopina w ramach "Parkowego Lata". Jubileusz połączony będzie z premierą reedycji drugiego albumu artysty "Mężczyzna prawie idealny" z piosenkami Agnieszki Chrzanowskiej.

Płyta ukaże się w wersji DELUXE z premierową piosenką "Jestem na tak".

Wokalista występował z koncertami w całej Polsce, a także w Amsterdamie, Berlinie, Brukseli, Budapeszcie, Londynie, Oxfordzie, Pradze, Wiedniu, na Cyprze oraz podczas dwóch tournée po USA (m.in. Los Angeles, Las Vegas, New Jersey, Boston, Cincinnati, Portland, San Diego, Seattle), a także podczas dwóch tras koncertowych po Australii (Sydney, Melbourne, Canberra, Brisbane, Perth, Adelajda, Newcastle i Hobart na Tasmanii) oraz w Nowej Zelandii (Wellington, Christchurch). Artysta zagrał również duże radiowe koncerty na antenie rozgłośni Polskiego Radia (RDC w Warszawie, Kraków, Gdańsk, Łódź, Lublin, PiK w Bydgoszczy, Olsztyn, Rzeszów) oraz w Telewizji Kraków w ramach Teatru w Telewizji.

Podczas występu w Gliwicach artysta będzie promował również swoją trzecią płytę "Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz" pod patronatem siedmiu rozgłośni Polskiego Radia, która ukazała się w ubiegłym roku z okazji 60. rocznicy powstania legendarnego kabaretu. Wokalista przypomni również swój pierwszy album "Obiekt seksualny".

Artur Gotz przygotowuje aktualnie czwartą płytę z piosenkami Igora Jaszczuka. Projekt promuje teledysk do piosenki "Janusz i Grażyna" w reż. Archona. W rolach tytułowych wystąpili Sabina Michalska i Michał Wiśniewski z zespołu "Ich Troje". Klip obejrzało na YouTube już ponad 300 tysięcy osób.

Artur Gotz jest wokalistą, aktorem scen Warszawy i Łodzi, laureatem nagrody "Wokalista Roku 2016", prezesem Fundacji Kultury i Sportu 44 w Warszawie, także tytułowym bohaterem powieści "Idol" Marty Fox, wydał trzy płyty.