Opole. Muzyka i nowe technologie czyli Nokta Festiwal 2019

Nokta Festival po raz trzeci odbędzie się w Teatrze Kochanowskiego Opolu. 23-24 sierpnia w programie muzyka tworzona za pomocą kodów, performanse i instalacje mappingowe.

«Noc Konfrontacji Audiowizualnych ma za zadanie promować nowe zjawiska z zakresu kultury, technologii i rozrywki oraz prowadzić do spotkań branżowych między twórcami. Nokta ma charakter interdyscyplinarny, łączący w sobie elementy kultury wysokiej i popularnej. Prezentuje nowe trendy w sztuce, rozrywce i technologii, dostarczając wrażeń zarówno akustycznych jak i wizualnych. Jej celem jest też promocja młodych i lokalnych twórców, w tym m.in. studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Dotychczas na scenie Nokta Festival stanęło prawie 100 artystów z całego świata.

Podczas tegorocznej edycji na scenach i w foyer teatru artyści zaprezentują swoje umiejętności z zakresu VJ, AV performens, instalacji czy koncertów audiowizualnych.

W trakcie dwóch dni festiwalu wystąpią artyści specjalizujący się w muzyce elektronicznej oraz sztuce nowoczesnej z Polski, Japonii, Kanady, Hiszpanii, Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Wśród nich: Tides From Nebula, Władysław Komendarek, Da Vosk Docta i VJ Natalia Nosova i Leo Zen. Imprezę organizuje Nokta Studio we współpracy z Wydziałem Sztuki UO.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego