powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Przedłużony Open Call na V4@Theatre NITRA 2019

Jeszcze do 15 sierpnia przyjmowane będą zgłoszenia na Rezydencję podczas V4@Theatre NITRA 2019. Rezydencja odbędzie się w dniach 27 września - 3 października w Nitrze na Słowacji.

W ramach rezydencji wybrani kandydaci otrzymają także możliwość bezpłatnego udziału w wydarzeniach festiwalowych, zakwaterowanie (i wyżywienie) oraz zwrot kosztów podróży. Zapraszamy wszystkich młodych krytyków teatralnych.

REZYDENCJA DLA KRYTYKÓW TEATRALNYCH V4@THEATRE NITRA 2019 to kreatywne spotkanie młodych (do 35. roku życia) krytyków teatralnych z Czech, Węgier, Polski, Słowacji, Ukrainy, Mołdawii, Białorusi Rumunii i Serbii i Ukrainy. Program Rezydencji organizowany jest przez Stowarzyszenie Divadelná Nitra wspólnie z partnerami: Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, Trafó - Centrum Sztuki Współczesnej z Węgier, Instytutem Sztuki i Teatru z Czech, Instytutem Teatralnym w Bratysławie, East European Performing Arts Platform (EEPAP), Centrum Sztuk Wizualnych i Performatywnych ART CORPORATION z Białorusi oraz Centrum Projektów Kulturalnych AZART oraz Unię Teatralną Federacji Rosyjskiej.

W celu zgłoszenia kandydatury z Polski należy przesłać wypełniony formularz aplikacyjny załączony poniżej oraz opis doświadczenia zawodowego (biogram) w języku angielskim na adres edyta.zielnik@instytut-teatralny.pl.

Aplikacje przyjmowane są do 15 sierpnia 2019.

Wydarzenie odbywać się będzie w języku angielskim. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami organizacyjnymi, kryteriami naboru oraz głównymi założeniami i przebiegiem Rezydencji, które znajdują się w załączonym poniżej dokumencie (patrz link).

Czas trwania rezydencji: 27 września - 3 października

Miejsce: Nitra, Słowacja

Zakończenie naboru: 15 sierpnia 2018 r.

Projekt wspierają Visegrad Fund i Slovak Arts Council.

Liczba uczestników z Polski: 2 osoby (prowadzona będzie również lista rezerwowa)