Mazowieckie. Teatralnie w Bielsku. Wędrujący festiwal

W sobotę, 10 sierpnia do Bielska zawita "Karawana. Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji". To wakacyjny projekt Mazowieckiego Instytutu Kultury. W programie przedstawienia dla najmłodszych i starszych, zabawy, gry, animacje, konkursy.

«Mazowiecki Instytut Kultury rokrocznie, we współpracy z lokalnymi partnerami, wyrusza w wakacje na Mazowsze z projektem "Karawana. Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji". Organizatorzy festiwalu zapraszają mieszkańców do aktywnego spędzania wolnego czasu z kulturą. Do Bielska "Karawana" dotrze w sobotę, 10 sierpnia, a zatrzyma się przy Gminnym Ośrodku Kultury.

Wszystko rozpocznie się o godz. 16.00 spektaklem dla dzieci. Teatr Scena 96 zaprezentuje dzieciom przedstawienie "Cmok-Smok" - autorską wizję znanej i lubianej opowieści o smoku wawelskim. Wartka akcja, barwne postaci i pomysłowa scenografia spotykają się zawsze z entuzjazmem małych widzów. Kolejnym punktem programu - między godz. 17.00 a 20.00 - będą pomysłowe rodzinne animacje przeznaczone dla różnych grup wiekowych, skupione wokół stoisk tematycznych. "Bawimy i uczymy" - rodzinne animacje dla najmłodszych, "Moja historia" - warsztat edukacyjno-teatralny, "Podwórko wyobraźni" - edukacyjny plac zabaw kreatywnych, "Stragany sztuki" - działania artystyczne. Dzieci, młodzież i rodzice będą inspirowani do podjęcia wyzwań, w ramach których każdy może poczuć się jak artysta. Dla małych twórczych zespołów przewidziane są drobne upominki.

Ostatnią propozycją programu o godz. 20.30 będzie przedstawienie "Płonące laski" w wykonaniu Teatru AKT. To klasyczny przykład spektaklu sztuki ulicy, z wszystkimi elementami, które najbardziej lubimy w tego typu widowiskach - wartką akcją, wyrazistymi zabawnymi postaciami, humorystycznymi scenami, efektownymi gagami i popisami aktorów, bogatą oprawą, grą ognia, świateł i muzyki, dynamicznymi scenami, energetycznym tańcem, a także odrobiną nostalgii. Spektakl w zabawny i przewrotny sposób opowiada o odnajdywaniu radości życia w prozaicznych zdarzeniach dnia codziennego.

Partnerem i współorganizatorem "Karawany" w Bielsku jest Gminny Ośrodek Kultury. Szczegółowy program dostępny jest na stronie www. mik.waw.pl.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego