Toruń. "Danuta W." w Auli UMK

Wybitna aktorka przyjedzie do Torunia na zaproszenie Dworu Artusa, który organizuje Festiwal pod gwiazdami.

«- Krystyna Janda, która wciela się w Danutę W., jest aktorką z imponującym dorobkiem całej palety różnorodnych ról teatralnych i filmowych, a co za tym idzie z wielkim doświadczeniem. Ale to właśnie rolę Danuty W. zalicza do tych największych wyzwań zawodowych. Nie dziwi to, bo przecież spektakl dotyczy ludzi, o których możemy powiedzieć, że są żyjącymi legendami - mówi Łukasz Wudarski, dyrektor Dworu Artusa organizatora letniego Festiwalu pod gwiazdami.

Na podstawie książki

Tym razem festiwal przenosi się z amfiteatru Muzeum Etnograficznego do Auli UMK, by toruńska publiczność mogła zobaczyć spektakl, który z całą pewnością przejdzie do historii najbardziej znaczących przedstawień sztuki jednego aktora.

Monodram pt. "Danuta W." powstał na kanwie książki Danuty Wałęsy "Marzenia i tajemnice". W odważnej i przejmującej autobiografii autorka opowiada o sobie, swojej rodzinie i burzliwej historii Polski ostatnich dekad. Mówi - jak zawsze naturalna i silna - zarówno o chwilach wspaniałych, jak i o cenie, którą przyszło za nie zapłacić. Opowiada światu swoją wersję wydarzeń. Z kolei Krystyna Janda w monodramie "Danuta W." wiarygodnie opowiada ze sceny historię zwykłej, niezwykłej żony i matki, na której męża były zwrócone oczy całego świata.

- Spektakl z Krystyną Jandą w roli głównej to jedno z najciekawszych wydarzeń kulturalnych tego lata. Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników teatru i tej wybitnej aktorki - zapowiada Łukasz Wudarski, dyrektor Dworu Artusa.

Monodram "Danuta W." w reżyserii Janusza Zaorskiego będzie można zobaczyć w Auli UMK już 11 sierpnia o godzinie 18. Spektakl trwa 150 minut z przerwą. Bilety kosztują od 99 do 159 złotych. Można je kupić w kasie biletowej Dworu Artusa, na stronie internetowej instytucji oraz stronie kupbilecik.pl

Rozdajemy bilety

Dla naszych Czytelników mamy cztery pojedyncze zaproszenia na monodram w wykonaniu Krystyny Jandy.

Zaproszenia trafią do czterech osób, które w najciekawszy sposób uzasadnią, dlaczego chcą zobaczyć ten spektakl. Odpowiedzi wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu prosimy przesyłać dziś do godziny 14 na adres: paulina.blaszkiewicz@nowosci.com.pl.

Zwycięzcy o odbiorze zaproszeń na spektakl zostaną poinformowani telefonicznie. Czekamy na ciekawe odpowiedzi.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego