powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Walka o prawa na Bulwar[t]cie

Czasami o własne prawa trzeba walczyć: o prawo do wolności, do równego traktowania, do rozwoju własnego talentu, wreszcie o prawo dostępu do leczenia. W tym tygodniu na Bulwar[t]cie sztuki ważne społecznie tematy i spotkania.

Przed filmem "Atak paniki" z Julią Wyszyńską, aktorką, na którą wylała się fala hejtu w związku z jej rolą w spektaklu "Klątwa" Oliviera Frljicia porozmawia Łukasz Maciejewski. Będzie okazja, żeby zapytać aktorkę o jej role filmowe i teatralne (Wakacyjna akademia filmu polskiego, 8.08 godz. 20:30). W sobotni wieczór spotkamy się z Marią Curie-Skłodowską w spektaklu "Skłodowska. Radium girl" [na zdjęciu]. Skłodowska to jedna z ikon feminizmu, bezkompromisowa badaczka, która za swoją pracę zapłaciła wysoką cenę. Realizatorzy spektaklu, opowiadając o niej, zadają pytania o prawa kobiet, narzucane im role, prawo do decydowania o sobie, wpływ płci na rozwój kariery. Spektakl otrzymał pierwszą nagrodę na festiwalu Talia w Tarnowie. Pokaz na Bulwar[t]cie w sobotę 10 sierpnia o godz. 21:00.

Warto też zwrócić uwagę na niedzielny seans filmowy "120 uderzeń serca" w reżyserii Robina Campillo, który opowiada o osobach zaangażowanych w walkę o prawo do leczenia i godnego traktowania chorych z wirusem HIV (niedziela, 11.08 godz. 20:30).

My sami natomiast, możemy zadbać o siebie i dać sobie prawo do uwalniania trudnych emocji uczestnicząc w warsztacie ruchowym "Hussanie w 5Rytmach" prowadzonym przez Joannę Hussakowską (sobota, 10.08 godz. 14:00).

Ponadto Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi zaprasza we środę 7.08 na godz. 17:30 małych widzów i ich rodziców na spektakl z udziałem aktorów i lalek "Ali Baba i czterech rozbójników". Dwie siostry śnią jednocześnie ten sam sen, a ich sypialnia przeobraża się w dom Ali Baby.

W ramach warsztatów przetwarzania i przerabiania RE-KREACJE w czwartek i piątek odbędą się warsztaty ceramiczne, a w ramach niedzielnych "Kreatywnych warsztatów rodzinnych" kolejna edycja "Go&draw" - połączenie ruchu z rysowaniem, do udziału w których zapraszamy dzieci i ich opiekunów.

Nie zabraknie też stałego gościa Bulwar[t]u czyli Capelli Cracoviensis, która we wtorek 6 sierpnia poprowadzi warsztaty śpiewu, w środę w ramach cyklu Matinée zaprosi nas na spotkanie ze "Śpiewnikiem domowym" Moniuszki, a w niedzielę 11 sierpnia o godzinie 16:00 zagra Harmoniemusik: kompozycje na instrumenty dęte z XIX-wiecznych rękopisów wrocławskich. W przeszłości - wobec braku systemów nagłośnieniowych - na potrzeby koncertów plenerowych budowano specjalne muszle koncertowe i grano muzykę na instrumenty dęte, bo te najlepiej słychać na wolnym powietrzu, tym razem w roli muszli koncertowej - scena Bulwar[t]u nad Zalewem.

***

Ze względu na zmienną pogodę ( możliwość opadów deszczu) wydarzenia mogą być przeniesione do budynku Teatru Łaźnia Nowa. Prosimy o bieżące śledzenie naszego FB oraz strony bulwarowa.laznianowa.pl - tam będziemy zamieszczać najbardziej aktualne informacje o ewentualnych zmianach.