Kraków. Przedpremierowy pokaz w Teatrze Odwróconym

Na ile współczesny człowiek jest zintegrowany ze swoim ciałem? Na ile go potrzebuje, a na ile jest od niego uzależniony? Czy nadal jest jego jedynym wła¶cicielem? "Zobacz ciało" - zachęca Teatr Odwrócony i zaprasza dzi¶ wieczorem na przedpremierowy pokaz interdyscyplinarnego spektaklu.

«Scena przy Sławkowskiej 14 nie zna pojęcia letniego sezonu ogórkowego. Od kilku miesięcy w Teatrze Odwróconym trwały bowiem próby do pierwszej w historii trupy tak eksperymentalnej sztuki - łączącej teatr, taniec, multimedia oraz muzykę elektroniczną z elementami pieśni tradycyjnych wykonywanych na żywo. Punkt wyjścia? Artystów zainteresowała technologia i jej związek z ciałem. - Każde medium odkrywa ludzkie ciało. Jest narzędziem do obserwowania relacji, które ciało wytwarza i przyjmuje. Aktorzy od początku procesu organicznie współpracują z technologią. Poprzez eksperymentalne budowanie relacji szukają wspólnego języka - mówi Karolina Fortuna, dramaturżka spektaklu. Czy znajdą? A czy widzowie dowiedzą się czegoś nowego o swoim ciele?

- Sprowokowani działaniami Carla Gustawa Junga, Georgija Gurdżijewa, Józefa Szajny i Jamesa Joyce'a kreujemy przestrzeń, w której rodzi się pytanie o kształt nowego ciała przyszłości. Ruszymy w ekstremalną podróż zaczynającą się w ciemnej jaskini naszych instynktów i cieni. Wpłyniemy do praoceanu, w którym narodziła się miłość i wyspa mikroplastiku. Jak wirus wnikniemy do ciała człowieka, by odszukać w nim połączeń z uniwersum - zapowiada Szymon Budzyk, reżyser spektaklu i dyrektor Teatru Odwróconego.

W rolach głównych: Natalia Maczyta-Cokan, Julia Dyga, Maciej Cymorek i Łukasz Gawroński (AST). Choreografię przygotowała Joanna Achinger-Duraj, multimedia Mateusz Świderski, a dramaturgią zajęła się Karolina Fortuna. Reżyserowi asystowała Aleksandra Powęzka. Marta Gruszecka

Pokaz przedpremierowy spektaklu "Zobacz ciało" dziś (piątek) o godz. 20.30 w Teatrze Odwróconym (Sławkowska 14).

Premiera 3 października o godz. 19.

Bilety na stronie ekobilet.pl.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego