powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Teatr Szwalnia zbiera pieniądze na remont siedziby

Teatr Szwalnia rozpoczął akcję crowdfundingową na portalu OdpalProjekt.pl. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na remont dachu oraz odświeżenie wyglądu siedziby przy ul. Andrzeja Struga 90.

W 2011 roku, w odpowiedzi na decyzję Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej o przekazaniu Teatrowi Szwalnia przestrzeni dawnego Domu Kultury Kolejarza, przy pomocy Widzów i Przyjaciół wyremontowaliśmy i wyposażyliśmy, a następnie przez lata tworzyliśmy Szwalnię. Dzisiaj, po wielu latach działalności, prosimy Was o wsparcie finansowe, dzięki któremu uda nam się dokonać niezbędnych napraw, bez których nie będziemy w stanie świętować Jubileuszu 10-lecia pracy oraz nie damy rady dalej bezpiecznie i komfortowo pracować w Szwalni. Prosimy Was o pomoc w ramach akcji "Zróbmy prezent dla Szwalni". Zbieramy 20.000 zł na odświeżenie elewacji i foyer teatru, pomalowanie podłogi i ścian w sali teatralnej oraz załatanie dachu. Liczy się każda najmniejsza ofiarowana przez Was kwota. Po zakończonej zbiórce i przeprowadzeniu napraw przedstawimy Wam dokładne rozliczenie każdej złotówki i pokażemy efekty naszych działań.

- W ostatnich miesiącach Szwalnia znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Stanęliśmy w obliczu zamknięcia Naszego Teatru, tworzonego od lat dzięki Waszemu wsparciu i pasji. Sytuacja, o której piszę była dla nas o tyle trudna, że w kwietniu bieżącego roku minęło 10 lat od kiedy stworzyliśmy Teatr Szwalnia i 8 lat od momentu, kiedy to dzięki decyzji Pani Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej oraz Pani Wiceprezydent Agnieszki Nowak rozpoczęliśmy pracę w dawnym Domu Kultury Kolejarza przy ul. A. Struga 90 w Łodzi. Obecnie, w tym trudnym dla nas roku, jak się okazało, jubileuszowym otrzymaliśmy ponownie nieocenione wsparcie Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej. Po wnikliwej ocenie naszej wieloletniej pracy i zaopiniowaniu planowanych przez nas działań, Pani Prezydent podjęła decyzję o zachowaniu Naszej starej siedziby, dając nam przestrzeń dla dalszej pracy i - przede wszystkim - nadzieję i siłę do działania - napisał Marcin Brzozowski, dyrektor artystyczny i programowy Teatru Szwalnia.

Wasze datki możecie przekazywać na konto Stowarzyszenia Targowa: 62 51 1140 2017 0000 4902 0407 2807 z dopiskiem "prezent dla Szwalni" lub poprzez portal OdpalProjekt.pl (patrz link poniżej).