powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Spektakl "Z piekła do piekła" na Festiwalu Singera

1 września o godz. 16.00 w Teatrze Dramatycznym odbędzie się pokaz "Z piekła do piekła", spektaklu poetycko-muzycznego poświęconego twórczości Jacka Kaczmarskiego - barda, który opisywał otaczającą rzeczywistość przez pryzmat niezwykłego wyczucia ironii dziejów, zrealizowany przez Teatr Polski w Szczecinie.

"Brawa za to widowisko! To jest bardzo dobre, żeby nie powiedzieć genialne" - pisał jeden z widzów w liście opublikowanym przez Gazeta Wyborcza.

Adam Opatowicz, reżyser spektaklu, mówił:

"Nie jest to spektakl przedstawiający piosenki Kaczmarskiego. Chciałem, żeby to był spektakl, który mówi o nas, o naszej rzeczywistości, o naszej Polsce".

"Z piekła do piekła" to przedstawienie poetycko-muzyczne na podstawie twórczości Jacka Kaczmarskiego (1957-2004). W spektaklu piosenki układają się w swoisty notatnik. Momentami metaforyczny, momentami - boleśnie dosłowny pamiętnik, opisujący losy ludzi, którzy urodzili się w kraju nad Wisłą. O Polsce i Polakach jest to opowieść. Trochę w niej historii i współczesności. Słodka i gorzka zarazem.

Spektakl w ramach Festiwal Singera organizowanego przez Fundację Shalom.

W spektaklu usłyszymy trzydzieści utworów, z którymi zmierzą się m.in.: Mariusz Lubomski, Mirek Czyżykiewicz, Olek Różanek, Olga Adamska, Sylwia Różycka, Adrianna Szymańska, Marta Uszko, Filip Cembala, Piotr Bumaj, Dariusz Majchrzak, Krzysztof Niewirowski, Wiesław Orłowski.

Choreografia: Paulina Andrzejewska

Reżyseria świateł: Krzysztof Sendke

Wizualizacje: Michał Poniedzielski

Zespół muzyczny: Krzysztof Baranowski, Robert Jastrzebski, Ireneusz Budny

Bilety online można kupić tutaj (patrz link poniżej).