powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Toruń. Finałowy pokaz "Lata w teatrze" u Horzycy

W sobotę i niedzielę w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu odbędzie się Finał projektu "Art-streaming". To cykl warsztatów realizowanych w ramach programu "Lato w Teatrze".

Warsztaty, które odbywają się w toruńskim teatrze od 8 lipca, mają multidyscyplinarny charakter. Młodzi ludzie uczestniczą w zajęciach teatralnych, modowych, muzycznych, filmowych czy promocyjnych. Efektem ich spotkań będą dwa pokazy finałowe w sobotę i niedzielę (20-21 lipca).

- Podczas wspólnej twórczej pracy poruszamy temat wideo, które oglądamy i wrzucamy w media społecznościowe. Wspólnie szukamy odpowiedzi na pytania związane z aktywnością w sieci. Jakie wartości niosą za sobą oglądane przez nas treści? Co pociąga w świecie youtuberów, a co nas odpycha? Próbujemy też rozszyfrować, czym jest tytułowy art-streaming i rozmawiamy o tym, czym dla młodych ludzi jest sztuka - powiedziała specjalistka ds. komunikacji w Teatrze im. W. Horzycy Marta Siwicka.

W dwutygodniowych warsztatach bierze udział 15 osób. Pracują z nimi m.in. aktorzy teatralni, specjalistka ds. działań promocyjnych, pedagog teatru, specjalistki ds. wideo i mody, a także muzyk.

- Efektem tych prac będzie występ. Nie chcieliśmy go nazywać spektaklem, bo trudno przygotować w tak krótkim czasie pełnowymiarowy spektakl teatralny, ale mogę zapewnić, że w wielu elementach będzie to występ na bardzo wysokim poziomie, mocno przypominający spektakl teatralny - podkreśliła Siwicka.

Organizatorzy wskazują, że pokaz ma być "energetyczną i szczerą wypowiedzią młodzieży na temat współczesnego świata zdominowanego przez technologię". Będzie on również przestrzenią, w której będą oni mogli zaprezentować rozmaite talenty - wokalne, aktorskie czy taneczne.

Oba pokazy finałowe rozpoczną się o godzinie 18 na Scenie na zapleczu. Program "Lato w Teatrze" Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.