powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Zakopane. Trwa Zakopiańskie Lato Teatralne

Zakopiańskie Lato Teatralne stało się nieodłącznym elementem wakacji pod Tatrami. Program przygotowany przez krakowski Teatr Vis a Vis nawiązuje do Zakopanego z czasów dwudziestolecia międzywojennego, kiedy to miejscowość była kulturalną i towarzyską stolicą Polski oraz miejscem spotkań artystów i największych osobistości tamtego okresu.

Inspiracją tego kameralnego, letniego cyklu teatralnego jest życie artystyczne i towarzyskie Zakopanego okresu XX-lecia międzywojennego, kiedy to ta malownicza górska miejscowość była ulubionym miejscem artystów, letników i poszukiwaczy wrażeń.

W tym roku na scenie zakopiańskiego amfiteatru zobaczymy wodewile, programy kabaretowe w stylu retro, przedstawienia muzyczne i taneczne, koncerty i recitale. Te kameralne, barwne formy teatralne połączą znane i lubiane szlagiery muzyczne z humorystycznymi, pełnymi groteski tekstami Witkacego, zabawnymi fraszkami Jana Sztaudyngera, monologami satyrycznymi Antoniego Słonimskiego oraz utworami innych bywalców dawnych, zakopiańskich salonów artystycznych i towarzyskich. Wszystko w rytmach swingu i jazzu. Nie zabraknie także odrobiny awangardy i ekscytującego Orientu.

***

Program

7 lipca (niedziela), 18.00

"Implication is Relation"

14 lipca (niedziela), 18.00

"Bubuja abuja"

21 lipca (niedziela), 18.00

"Tutli Putli"

28 lipca (niedziela), 18.00

"Uma hija humba gaga"

Przedstawienia odbywają się w Muszli koncertowej w Parku Miejskim im. J. Piłsudskiego

Wstęp wolny