Roszady w warszawskim Biurze Kultury

15-07-2013
30-12-2013
Roman Pawłowski: Mój remanent na koniec roku
Chciałbym życzyć warszawskiej kulturze, aby referendalne wzmożenie trwało jak najdłużej, co najmniej do następnych wyborów samorządowych, bo spraw do rozwiązania jest jeszcze wiele. Wyzwaniem będzie reforma 18 scen miejskich, z których wiele to przedsiębiorstwa rozrywkowe kryjące się pod szyldem teatru publicznego - - pisze Roman Pawłowski w felietonie dla Gazety Wyborczej - Stołecznej.
20-09-2013
Warszawa. Co z odwołanymi urzędnikami ratusza? Świetnie zarabiają...
Platforma zapewniła miękkie lądowanie urzędnikom, których dymisjonowała prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz w ramach polityki poprawiania wizerunku przed referendum.
02-09-2013
Władza rozmawia ze społecznikami. Zarzuty o kolesiostwo
Teraz, gdy władza pod presją groźby odwołania w referendum otworzyła się na dialog, padają zarzuty o kolesiostwo Konkurs na dyrektora miejskiego Biura Kultury wywołał na Facebooku gorącą dyskusję na temat udziału przedstawicielek i przedstawicieli strony społecznej w pracach komisji konkursowej - pisze Roman Pawłowski w Gazecie Wyborczej - Stołecznej.
28-08-2013
Tomasz Janowski: jaka będzie przyszłość stołecznych teatrów?
Kluczem jest oszacowanie, tego, co za pieniądze, które w najbliższych latach Warszawa będzie mogła wydać na teatry, ile tych teatrów jesteśmy w stanie utrzymać. Trzeba sprawdzić na ile nas stać - mówi Tomasz Janowski , dyrektor Biura Kultury stołecznego Ratusza.
27-08-2013
Warszawa. Plany szefa Biura Kultury: Program Rozwoju Kultury, reforma teatrów
Prace dotyczące Programu Rozwoju Kultury, rozpoczęcie debaty nt. reformy stołecznych teatrów, ocena sposobu pracy warszawskiego Biura Kultury - to plany Tomasza Janowskiego, który wygrał konkurs na dyrektora Biura Kultury. Funkcję chce objąć najpóźniej w październiku.
26-08-2013
Gorący sierpień: rewolucja w warszawskim samorządzie
Sierpień w tym roku jest gorący nie tylko z powodu upałów, ale również od politycznego wrzenia - pisze Roman Pawłowski o zmianach w warszawskim samorządzie - pisze Roman Pawłowski w Gazecie Wyborczej - Stołecznej.
26-08-2013
Warszawa. List Hanny Gronkiewicz-Waltz do ludzi kultury
Drodzy, informowałam Was o ogłoszeniu konkursu na dyrektora stołecznego biura kultury. Zgłosiło się 26 zdolnych, kreatywnych osób z doświadczeniem w tym obszarze. Kilku najlepszych trafiło do ostatniego etapu rekrutacji - czyli rozmowy kwalifikacyjnej.
24-08-2013
Mamy ministra warszawskiej kultury
Tomasz Janowski, były zastępca dyrektora naczelnego TR Warszawa, pokieruje warszawskim Biurem Kultury - tak zdecydowała w piątek komisja konkursowa powołana przez prezydentkę Hannę Gronkiewicz-Waltz. To pierwszy urzędnik na tym stanowisku wybrany w konkursie - pisze Roman Pawłowski w Gazecie Wyborczej.
23-08-2013
Warszawa. Tomasz Janowski nowym dyrektorem Biura Kultury Urzędu Miasta st. Warszawy
Nowym dyrektorem biura kultury został Tomasz Janowski. W piątek rozstrzygnięto konkurs
22-08-2013
Warszawa. Kandydaci na dyrektora Biura Urzędu Miasta st. Warszawy
Jak podaje na FB e-teatr.pl do konkursu na dyrektora Biura Kultury Urzędu Miasta Warszawy przystąpią jutro m.in.:
20-08-2013
Warszawa. W piątek przesłuchania kandydatów na dyrektora Biura Kultury
Jak donosi na swoim profilu na FB Roman Pawłowski w najbliższy piątek 23 sierpnia odbędą się test i przesłuchania kandydatek i kandydatów na stanowisko dyrektora Biura Kultury Urzędu m.st. Warszawy. Do drugiego etapu konkursu dopuszczono 16 osób.
14-08-2013
Warszawa. Nowy dyrektor biura kultury z Poznania?
26 ofert wpłynęło do ratusza w konkursie na stanowisko dyrektora biura kultury. Jest wśród nich Agata Grenda, szefowa departamentu kultury w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.
14-08-2013
Warszawa. Pani Prezydent szefową komisji wybierającej dyrektora ds. kultury
Hanna Gronkiewicz-Waltz pokieruje pracami komisji, która oceni kandydatów na dyrektora stołecznego biura kultury - poinformował Ratusz. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 16 kandydatów, którzy w najbliższym czasie przystąpią do testu wiedzy o kulturze i prawie.
12-08-2013
Warszawa. Kto zreformuje warszawską kulturę?
Dzisiaj mija termin zgłaszania kandydatur na dyrektora/dyrektorkę Biura Kultury w stołecznym ratuszu. Ogłoszony w ubiegłym miesiącu konkurs jest wydarzeniem bez precedensu: po raz pierwszy w historii warszawskiego samorządu to stanowisko zostanie - jeśli wszystko dobrze pójdzie - obsadzone na drodze przejrzystej, otwartej, merytorycznej procedury.
02-08-2013
List Prezydent m.st. Warszawy do ludzi kultury
31-07-2013
Warszawa. Debata "Więcej kultury, Warszawo"
Śmiała wizja, silna osobowość, idealistyczna motywacja, gotowość do pracy przez kilkanaście godzin na dobę - m.in. tym powinien odznaczać się dobry kandydat na kolejnego dyrektora biura kultury m.st. Warszawy - wg uczestników debaty "Więcej kultury, Warszawo".
31-07-2013
Jaki powinien być dyrektor biura kultury? "Trudna misja"
Bar Studio wypełnił się wczoraj artystami i animatorami kultury, zarówno młodego, jak i dojrzałego pokolenia. Spotkali się, by razem z urzędnikami porozmawiać o tym, jaki powinien być nowy dyrektor biura kultury - pisze Izabela Szymańska w Gazecie Wyborczej - Stołecznej.
30-07-2013
Po drugiej stronie lustra
Spadła głowa i od razu ruszyła giełda nazwisk na stanowisko dyrektora Biura Kultury Urzędu Miasta w Warszawie. Napięcie rośnie. Konie stoją w boksach, te czarne i te gniade - dla e-teatru pisze Ireneusz Janiszewski.
30-07-2013
Więcej kultury! W Warszawie nie da się tego zrobić?
Biuro Kultury powinno być narzędziem podporządkowanym wdrażaniu Programu Rozwoju Kultury. W tym celu należy je zreorganizować - mówi Alina Gałązka, performerka Komuny Warszawa, członkini Komisji Dialogu Społecznego ds. Kultury.
29-07-2013
Warszawa. Debata o kulturze w Warszawie
Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła właśnie konkurs na nowego dyrektora Biura Kultury, który obejmie stanowisko po Marku Kraszewskim. Jakie wyzwania stoją przed kandydatkami i kandydatami na to stanowisko - zastanawiać się będą twórcy i animatorzy stołecznej kultury, a także urzędnicy podczas wtorkowej debaty pt. "Więcej kultury, Warszawo" w Barze Studio w Pałacu Kultury.
24-07-2013
Warszawa. Ogłoszono konkurs na dyrektora biura kultury
Ratusz ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora biura kultury m.st. Warszawy - podała na Twitterze prezydent stolicy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. Nabór związany jest z odejściem p.o. dyrektora, Marka Kraszewskiego.
23-07-2013
Warszawa. Gronkiewicz-Waltz ogłasza konkurs na nowego dyrektora
Ratusz ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora biura kultury - podała na Twitterze prezydent Warszawy. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami miejsce zwalnia Marek Kraszewski, który kierował biurem przez ostatnich siedem lat.
15-07-2013
Warszawa. Roszady w Biurze Kultury uratują Gronkiewicz-Waltz?
Odwołanie Marka Kraszewskiego z funkcji dyrektora Biura Kultury i propozycja, aby zastąpił go Grzegorz Lewandowski, to dobry ruch ratusza i krok w kierunku odbudowy zaufania do prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz.
15-07-2013
Drugi cud nad Wisłą
Gdyby ktoś mi powiedział rok temu, ba!, pół roku temu, że Marek Kraszewski wyleci z fotela dyrektora Biura Kultury w stołecznym ratuszu, to bym się tylko głośno roześmiał. Nieustanna krytyka jego poczynań dochodząca przez lata ze wszystkich stron spływała po nim i przede wszystkim jego przełożonej Hannie Gronkiewicz-Waltz, jak po kaczce. Dopiero groźba odwołania pani prezydent w zbliżającym się wielkimi krokami referendum, uruchomiła lawinę postulowanych od lat decyzji - pisze Mike Urbaniak na swoim blogu.
15-07-2013
Ratuj, Grzegorzu - Mrozek o zmianach w Ratuszu
Pracy w stołecznej kulturze jest mnóstwo, nie ma lepszego miejsca do jej wykonania niż wnętrze instytucji. Do przeprowadzenia jest chociażby radykalna reforma warszawskich teatrów, zadanie wymagające wizji, precyzji, znajomości tematu i wielkiej ostrożności. Żadnego z tych przymiotów dotychczasowa ekipa nie posiadała - pisze Witold Mrozek na swoim blogu.
13-07-2013
Warszawa. Marek Kraszewski odchodzi z Biura Kultury?
Kolejne zmiany personalne w ratuszu. Stanowiska mają stracić Marek Kraszewski, szef biura kultury, i Katarzyna Ratajczyk, która odpowiada za promocję miasta. Stanowisko po Kraszewskim prezydent stolicy zaproponowała Grzegorzowi Lewandowskiemu, twórcy klubokawiarni Chłodna 25