powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Chorzów. Sienkiewicz i lalki w ChTO

19 lipca w Sztygarce w ramach Chorzowskiego Teatru Ogrodowego zagra Teatr Montownia oraz Teatr Papahema.

O godz. 19 zobaczymy QUO VADIS, czyli teatr ubogi z elementami śpiewogry.

Nikt nie spodziewał się, że można przenieść Sienkiewicza na scenę. Ale dla Teatru Montownia nie ma rzeczy niemożliwych. Dowcipna i ironiczna trawestacja dzieła Henryka Sienkiewicza to wielki popis satyryczny Montowni. Na scenie nie zabraknie mnóstwa postaci z lektury i kina (chociaż aktorów pozostaje czterech). Szybkie tempo akcji, cięty dowcip, błyskawiczne metamorfozy i... piosenki. Takiego Sienkiewicza dotąd nie znaliście! A aktorzy Montowni sięgają do starogreckiej komedii attyckiej i teatru elżbietańskiego. Wszystko po to, żeby zamienić opowieść w szalony karnawał. Przy nich przecież nigdy nie można się nudzić, bo też i sami na scenie doskonale się bawią.

O godz. 22 premiera nowego cyklu: CHTO PO CIEMKU, czyli Sztygarka dla dorosłych. NIEPODLEGŁOŚĆ SŁOIKÓW (na zdjęciu): Rafał Rutkowski w otoczeniu lalek (animowanych przez rewelacyjny Teatr Papahema). Spektakl. Komedia. Dramat. Stand-up. I... Muppet Show!

Wszystko to jednego wieczoru, i to na jednej scenie! Teatr PAPAHEMA i Teatr Montownia zapraszają na widowisko, jakiego jeszcze nie było.

Rafał Rutkowski opowie o ekscytacjach i zgryzotach ryzykantów, których bryza nadziei na lepsze jutro przywiała do Warszawy, pępka świata zwanego Polską. Temat aktualny, bo przecież wszyscy, niezależnie od wieku, płci, wzrostu, wyznania i orientacji, zmierzamy do Warszawy.

Bilety na oba wydarzenia w przedsprzedaży w ticketportal.pl (ostatnie miejsca!) i w Sztygarce (tu tylko za gotówkę).