powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Polskie Radio. Piotr Fronczewski czyta Gombrowicza w Dwójce

Program 2 Polskiego Radia prezentuje od poniedziałku 15 lipca - w cyklu "Książka do słuchania" - słynną powieść "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza. Tego awangardowego dzieła można słuchać w Dwójce w mistrzowskiej interpretacji Piotra Fronczewskiego.

- Razem z trzydziestoletnim Józiem powrócimy do czasów szkolnych, żeby popatrzeć, jakie gęby przyprawia nam świat i jak niemożliwa jest droga do dorosłości - mówi Katarzyna Hagmajer-Kwiatek z redakcji literackiej radiowej Dwójki.

"Ferdydurke" Witolda Gombrowicza z 1937 roku to pierwsza powieść pisarza, którą napisał on jeszcze w przedwojennej Polsce. W Programie 2 Polskiego Radia będzie ona nadawana w najsłynniejszej bodaj interpretacji Piotra Fronczewskiego, który wydobywa z tekstu cały jego komizm i pozwala zatrzymać się nad wieloznacznościami. Nagranie zostało zarejestrowane dla Polskiego Radia w 1978 roku. Radiowa Dwójka przypomina powieść Witolda Gombrowicza w związku z 50. rocznicą jego śmierci, która przypada 24 lipca.

Emisja "Ferdydurke" w 15 odcinkach w "Książce do słuchania" codziennie od poniedziałku (pierwszy odcinek 15 lipca) do piątku w godzinach 22.40-23.00.