Gorzów. Wlkp. Co na Scenie Letniej?

I znów na szczęście nadchodzi weekend. A skoro tak, to kolejne spektakle na Scenie Letniej w gorzowskim teatrze.

«Tradycyjnie w piątek w południe coś dla dzieci. Tym razem Teatr Władca Lalek ze Słupska pokaże "Pana Brzuchatka". To zabawna opowieść dla najmłodszych, którzy chcą stawiać swoje pierwsze kroki w świecie teatru. Wspólnie z aktorami będą mogli doświadczyć wielu barw, dźwięków, emocji, a także zaskakujących zwrotów akcji. Przy okazji dowiedzą się, gdzie należy szukać apetytu, o co warto zapytać Pająka i jak reagować na nagłą awarię prądu! Spektakl każdego wprawi w doskonały nastrój. Najmłodszym zaś uzmysłowi, że życie bywa nie tylko łatwe, lekkie i przyjemne, ale też bardzonieprzewidywalne. Spektakl dla dzieci od lat 2 plus.

W kolejne dni coś dla większej widowni. Najpierw w sobotę, o godz. 20.30 "Biwakowe lowe" (Teatru Żelazny z Katowic).

Mariola i Janina, skrajnie różne siostry, postanawiają zrobić coś szalonego i wyprawiają się wspólnie na biwak. Jak się skończy ta leśna eskapada? Warto się przekonać. Leśna przygoda kompletnie zmieni życie bohaterek. Siostrzana eskapada to kipiące humorem dialogi o życiu, poszukiwaniu spełnienia, małych przyjemnościach, o tym, co łączy i dzieli. Spektakl, którego tytuł nawiązuje do miłości romantycznej, siostrzanej i rodzicielskiej, zaskoczy widzów punktem zwrotnym niczym w hollywoodzkim kinie.

Niedziela natomiast z piosenką najwyższej próby, czyli z repertuaru Starszych Panów. Śpiewa Artur Gotz, w którego interpretacji ideał zyskuje na aktualności. Na program składają się wielkie szlagiery: "Jeżeli kochać", "Już kąpiesz się nie dla mnie", "Ballada z trupem", "Dziewica Anastazja", "Rodzina", "Upiorny twist", "W czasie deszczu dzieci się nudzą", "Piosenka jest dobra na wszystko". Początek o godz. 20.30. Wstęp na spektakle jest wolny.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego