powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. 4. Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych "Lalka na Scenie" od piątku

- Już w ten weekend odbędzie się w Warszawie 4. Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych "Lalka na Scenie" - poinformowała w czwartek PAP Marta Winiarek-Miętus z biura prasowego festiwalu. Zainauguruje go w piątek Ivan Gontko koncertem na katarynce.

- Festiwal rozpocznie się w piątek w parku przed Teatrem Rampa o godz. 17.30 i potrwa do godz. 20, a w sobotę i niedzielę imprezy odbywać się będą na Rynku Nowego Miasta od godz. 11 do 17 - podała Marta Winiarek-Miętus.

Podczas Festiwalu odbędzie się też premiera Teatru Baj pt. "Mamo", którego główną bohaterką jest zagubiona, nieufna dziewczynka. "To inscenizacja o samotności i spotkaniu, które staje się drogą do dojrzałości, pewności siebie oraz odpowiedzialności" - napisano w zapowiedzi. Spektakl będzie grany każdego dnia festiwalowego.

W piątek od godz. 17.30 na zaimprowizowanej scenie w Parku Wiecha (przed Teatrem Rampa) wystąpią: Słowak Ivan Gontko z koncertem na katarynkę i spektaklem "Herkules", Karolina Kinder-Kiss z Teatru Baj z przedstawieniem "Mamo" oraz Martin Bridle i Su Eaton z brytyjskiego teatru Hand to Mouth Theatre z show "Punch and Judy".

Jak przekazali organizatorzy, w przypadku deszczu spektakle będą grane są w Teatrze Rampa.

W sobotę i niedzielę widzowie zobaczą ponadto Millę Risku z Finlandii z show "Circus Strada. Wystąpią również Christiaan Geris i Maria Janssen z Belgii z oryginalnym spektaklem "Bal Populaire", w którym ożywią drewniane lalki do wtóru muzyki fletu i liry.

Po każdym spektaklu zaplanowano rozmowy z artystami.

"Lalka na Scenie" to coroczne spotkania teatralne dla dzieci i dorosłych z profesjonalnym teatrem ulicznym. Wstęp na spektakle i koncerty jest bezpłatny.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Meritum. Został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz m.st. Warszawy.