powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Podsumowanie warsztatów "TeaTR otwarty latem"

Zakończyła się druga edycja letniego programu warsztatów "teaTR otwarty latem" prowadzonych przez Zespół Edukacji TR Warszawa w dniach 1-5 lipca.

Podczas pięciu intensywnych dni zajęć 10 uczestników i uczestniczek w wieku od 15 do 25 lat miało okazję wziąć udział w grach, działaniach performatywnych, czy spotkaniach z pracowniczkami i pracownikami TR Warszawa, którzy z pasją opowiadali o swojej pracy.

W tworzeniu programu udział wzięli: Anna Rochowska i Anna Kurelska - Zespół Edukacji; Natalia Dzieduszycka - dyrektorka TR Warszawa; Konrad Kajak - realizator światła; Małgorzata Makowska - specjalistka ds. praw autorskich; Waldemar Michałowski - archiwista; Marcin Metelski - realizator wideo; Małgorzata Lipińska - p.o. kierowniczki działu rozwoju publiczności; Karolina Świetlicka - specjalistka ds. promocji; Jerzy Szelewicz - realizator dźwięku; Maciej Kurpiewski - specjalista ds. koordynacji pracy artystycznej. Gościnne zajęcia z improwizacji poprowadził Jakub Snochowski.

Podczas zajęć uczestnicy i uczestniczki mogli zobaczyć wnętrze teatru: od piwnic do kabiny elektroakustycznej, dowiedzieć się, jak uzyskać najlepszy świetlny efekt sceniczny, działać w zakresie rozwoju publiczności, czy jakie wyzwania czekają na dyrektora teatru, specjalistę ds. praw autorskich. Spróbowali także swoich sił jako specjaliści ds. archiwum, promocji, czy koordynacji pracy artystycznej.

- Warsztaty otworzyły mi oczy na nowe możliwości, pokazały jak wygląda praca w teatrze, i że każdy, bez względu na to, co robi, jest członkiem jednego, wielkiego, pięknego organizmu, który potrzebuje każdego tak samo mocno, aby teatr mógł istnieć - powiedziała po warsztatach Zuza, jedna z uczestniczek zajęć.

Na kolejne działania edukacyjne w TR Warszawa zapraszamy już w nowym sezonie artystycznym 2019/2020. Pierwsze z nich, warsztaty dla dzieci "Mama, tata do teatru" do spektakli "Inni ludzie" oraz "Między nami dobrze jest" w reżyserii Grzegorza Jarzyny, zostały już ogłoszone. Szczegóły na stronie internetowej teatru.