powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdynia. Konsulat Kultury "Od kulis"

Konsulat Kultury "Od kulis", czyli niemal rok działalności nowej przestrzeni kulturalnej w Gdyni. Dodatkowo Gdyńskie Centrum Kultury zaprasza na wydarzenia dla rodzin.

Zapraszamy na wystawę zdjęć prezentujących nasz dotychczasowy dorobek - powracamy do najciekawszych wydarzeń, zaglądamy w miejsce zazwyczaj niedostępne, przypominamy bohaterów spotkań, spektakli i koncertów.

W sierpniu 2018 roku, w odrestaurowanym budynku Domu Marynarza Szwedzkiego (dawnego konsulatu Szwecji), narodził się Konsulat Kultury. Wspólny projekt Gdyńskiego Centrum Kultury oraz Miasta Gdyni, który stanowi platformę inicjatyw i spotkań społeczno-kulturalnych, ale przede wszystkim jest nowym miejscem na kulturalnej mapie Trójmiasta. Przestrzenią, w której znalazło się miejsce na szeroką działalność - teatr, kino, książki, spotkania i wykłady, a nawet sztukę kulinarną.

Wszystkie te wątki obecne były podczas pierwszego roku naszej działalności.

W sumie odbyło się 350 WYDARZEŃ, w których wzięło udział 35 TYSIĘCY WIDZÓW.

Latem widzów dorosłych zapraszamy na najlepsze spektakle w ramach "Teatralnego Lata w Centrum", a całe rodziny na "Etno inspiracje" i "Śledź kulturę", czyli etno-piknik na patio i grę miejską. Szczegóły na gck.gdynia.pl

Już we wrześniu ruszamy z drugim sezonem naszej działalności. W programie m.in. premiera sztuki "Koszt życia" Martyny Majok (laureatki Nagrody Pulitzera) w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza, debaty pod opieką merytoryczną Bogusława Chraboty oraz kontynuacja cyklu Piotra Metza "Historia rock'n'rolla".

Spotkajmy się w Konsulacie Kultury!

***

KULTURALNE DZIECIAKI W KONSULACIE KULTURY. AKCJA LATO!

W wakacje zapraszamy na dwa duże wydarzenia skierowane do rodzin. W lipcu będziemy wspólnie podróżować po świecie, szukając innych kultur, a w sierpniu lepiej poznamy okolice Konsulatu Kultury i wciągniemy Was w inspirującą grę!

Etno Inspiracje

27 lipca, sobota, godz. 11.00-16.00

wstęp wolny

Poznaj kultury z różnych stron świata

Wybierzcie się z nami na poszukiwanie kultur z różnych części świata, które zainspirują nas do zabawy. Dzieci wraz z rodzicami zrobią swój pierwszy instrument, dowiedzą się czy misy potrafią śpiewać, zrobią tradycyjną lalkę-motankę, będą mogły postrzelać z łuku, a nawet na nim zagrać. Wszystkich chętnych zaprosimy do tańców przy muzyce świata i zagrania na afrykańskich bębnach z mistrzem djembe.

W programie:

warsztaty bębniarskie dla dużych i małych,

warsztaty "Zrób sam swój pierwszy instrument",

ogród dźwięków - śpiewające misy,

warsztaty z tworzenia lalek-motanek,

world Aero Robik.

*

Śledź kulturę

25 sierpnia, niedziela, godz. 11.00-16.00

Wstęp wolny, obowiązują zapisy (szczegóły wkrótce)

Dajcie się wciągnąć w przygodę, grę miejską. Punkty w mieście zaprowadzą Was do naszej siedziby, w której przez cały czas trwania gry będzie można rodzinnie spędzić czas. Nie zabraknie zabaw, animacji i warsztatów oraz strefy relaksu.

Gra "Śledź kulturę" przeprowadzi Was przez wiele ciekawych miejsc, w których spotkacie tajemnicze postaci z zadaniami przygotowanymi z myślą o rodzinach.

W programie:

rodzinna gra miejska,

dzień Rodzinny w Konsulacie Kultury - zabawy, animacje, warsztaty, strefa relaksu.