powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. "Inni ludzie" zainaugurują 8. edycję Teatru na Open'erze

Spektakl "Inni ludzie" w reż. Grzegorza Jarzyny zainauguruje 8. edycję Teatru na Open'erze - programu organizowanego pod kuratelą Alter Art i Nowego Teatru w Warszawie. Pokazy odbędą się 3 lipca o godz. 14.00 oraz od 4 do 6 lipca o godz. 12.00.

Pokazy w ramach tegorocznej edycji programu Teatr na Open'erze rozpoczną się 3 lipca pokazem "Innych ludzi" - adaptacji najnowszej książki Doroty Masłowskiej w reżyserii Grzegorza Jarzyny. Ten hip-hopowy poemat portretuje Polskę trzy dekady po transformacji, którą od środka rozsadzają uprzedzenia i nienawiść. "Inni ludzie" to rzecz o polskim społeczeństwie, w którym pęka międzyludzka więź, a narodowa tożsamość budowana jest na wrogości do "Innych". Spektakl opowiada historię ludzi opętanych wizją wirtualnego szczęścia, opowiedziana trashowym językiem reklam, internetowych wpisów i medialnych doniesień, który zatruwa jak smog i blokuje autentyczną komunikację. Przedstawienie zrealizował kolektyw, w skład którego wchodzą m. in. aktorki i aktorzy z zespołu TR Warszawa, kompozytorzy, artyści warszawskiej sceny hip-hopu, graficy, artyści i artystki wizualni, twórcy i twórczynie wideo oraz mieszkanki i mieszkańcy Warszawy, którzy użyczyli swoich wizerunków i głosów do nagrań, wykorzystanych w przedstawieniu. W spektaklu podczas festiwalu zobaczymy: Marcina Czarnika, Natalię Kalitę, Magdalenę Kutę, Rafała Maćkowiaka, Marię Maj, Agnieszkę Podsiadlik, Aleksandrę Popławską, Tomasza Tyndyka, Adama Woronowicza, Yacine'a Zmita, Agnieszkę Żulewską oraz Michała DJ B Olszańskiego.

Poza spektaklem z TR Warszawa uczestnicy i uczestniczki festiwalu będą mieli okazję zobaczyć także najnowsze przedstawienia Agnieszki Smoczyńskiej ("Święta Kluska", prod. Komuna Warszawa) i Krzysztofa Warlikowskiego ("Wyjeżdżamy", prod. Nowy Teatr w Warszawie). Zostaną one pokazane trzykrotnie - "Wyjeżdżamy" w reż. Krzysztofa Warlikowskiego z Nowego Teatru w Warszawie od 4 do 6 lipca o godz. 11.00, zaś "Święta Kluska" w reż. Agnieszki Smoczyńskiej z Komuny Warszawa w te same dni o godz. 15.00.