powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Podsumowanie sezonu w Teatrze Ludowym

94 423 widzów, siedem premier, festiwalowe podróże i teatralne projekty to bilans mijającego sezonu artystycznego.

Za nami siedem premier:

- "Gdy przyjdzie sen" - reżyseria: Małgorzata Bogajewska

- "Na początku i na końcu czasu" - reżyseria: Katarzyna Deszcz

- "Mistrz i Małgorzata" - reżyseria: Paweł Passini

- "Lokomotywą przez świat" - reżyseria: Magdalena Miklasz

- "Zmowa milczenia" - reżyseria: Marcin Liber

- "Kolacja dla głupca" - reżyseria: Tadeusz Łomnicki

- "Tylko koniec świata" - reżyseria: Ewa Rucińska

Nasze spektakle prezentowaliśmy na 18 festiwalach teatralnych, w tym 5 międzynarodowych. Festiwalowe prezentacje przyniosły nam 11 nagród i wyróżnień, w tym Grand Prix i statuetkę Wojciecha dla spektaklu "Hańba" w reżyserii Marcina Wierzchowskiego na 59. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych oraz Nagrodę Teatralną im. Stanisława Wyspiańskiego dla Maćko Prusaka i zespołu aktorskiego spektaklu "Salto w tył".

W ramach projektu "Teatr Polska" pokazaliśmy spektakl "Tożsamość Wila" w reżyserii Gabrieli Muskały w dziesięciu ośrodkach kultury.

Dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza zrealizowaliśmy międzynarodowy projekt "Od dzieci dla dzieci", w ramach którego podjęliśmy współpracę z teatrami z Estonii, Czech i Węgier i nauczyliśmy tamtejsze dzieci wierszy Juliana Tuwima w ich ojczystych językach.

Z sukcesem zakończyliśmy projekt "Cztery zmysły teatru", w ramach którego powstał model instalacji teatralnej dla widzów niewidomych i słabowidzących.

Rozpoczęliśmy trzyletni projekt "Przewodnicy zmysłów", który będzie miał swój finał w 2020 roku, a jego efektem będzie spektakl w całości oparty na doświadczeniu synestetycznym.

W sezonie 2018/19 odwiedziło nas 94 423 widzów, dla których zagraliśmy 524 spektakle a prawie 5 tys. osób uczestniczyło w organizowanych przez nas wydarzeniach edukacyjnych i okołoteatralnych.

Zwieńczeniem naszego sezonu był udział na Festiwalu w Hradec Králové ze spektaklem "Salto w tył" (na zdjęciu) w reż. Maćko Prusaka.

Dziękujemy wszystkim twórcom, z którymi mieliśmy zaszczyt i przyjemność pracować, dyrektorom i kuratorom polskich i międzynarodowych festiwali, dzięki którym nasze spektakle mogły dotrzeć do szerokiej publiczności, a nade wszystko naszym widzom, na których obecność i entuzjazm zawsze możemy liczyć.

Do zobaczenia w przyszłym sezonie w Teatrze Ludowym.