powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Pokaz spektaklu "Joseph_Kids" w Teatrze Lalka

W stołecznym Teatrze Lalka w ramach projektu Performing Europe dwukrotnie pokazany zostanie spektakl "Joseph_Kids" wg koncepcji i w wykonaniu Alessandra Sciarroniego.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Ciało/Umysł oraz stołeczny Teatr Lalka.

"Bohater i jego laptop pojawiają się na niemal pustej scenie. Joseph uruchamia kamerkę wideo, której obraz transmitowany jest na duży ekran. Performer zabawia publiczność niczym uliczny klaun, wykorzystując nowoczesne technologie, a reakcje widzów stają się częścią prowadzonej gry" - napisano w zapowiedzi przedstawienia.

W drugiej części spektaklu artysta zaprasza młodych widzów na scenę, by wspólnie z nim pobawili się programem komputerowym i wspólnie wykreowali nową rzeczywistość. Widzowie są jednocześnie - i "tu i teraz", i tam, w wirtualnej rzeczywistości.

"Zaskakujące efekty wideo coraz bardziej deformują rzeczywistość, przekaz z kamery staje się ważniejszy niż tworzący go człowiek. Który świat jest prawdziwszy? Jak wyobcowanie i samotność zastąpić kreatywnym działaniem?" - czytamy na stronie Teatru Lalka.

"Joseph_Kids" jest to przedstawienie bez słów, adresowane do dzieci 4+. Spektakl zostanie zagrany we wtorek dwukrotnie - o godz. 11 i 19 w Teatrze Lalka.

Włoski tancerz, choreograf i performer Alessandro Sciarroni był już kilkakrotnie gościem Festiwalu Ciało/Umysł. Po raz ostatni odwiedził Polskę w 2017 r. ze spektaklem "Aurora".

W 2019 r. otrzymał Złotego Lwa za "całokształt dorobku artystycznego w dziedzinie tańca" podczas Biennale w Wenecji.

Gościnne pokazy przedstawienia Sciarroniego zrealizowała Fundacja Ciało/Umysł w ramach projektu Performing Europe 2020, który dofinansowały: program Unii Europejskiej Kreatywna Europa - apap (Advancing Performing Arts Project), władze m.st. Warszawy oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.