powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Frankfurt n. Odrą. Instytucje kultury z ofertą dla polskiej publiczności

Po raz pierwszy Forum Kleista oraz Filharmonia C.P.E. Bacha we Frankfurcie nad Odrą - sąsiedzkim mieście Słubic - oferują pakiet abonamentowy przygotowany specjalnie dla polskiej publiczności - poinformowała rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Słubicach Beata Bielecka.

Z 15 przedstawień abonenci będą mogli stworzyć swój własny program. W ofercie znajdują się widowiska baletowe, koncerty muzyki klasycznej, pokaz malarstwa piasku, opera (z polskimi napisami) oraz festiwal muzyki świata transVOCALE.

Przy wyborze trzech, pięciu lub siedmiu wydarzeń w ramach karnetu abonamentowego goście będą mogli zaoszczędzić do 23 proc. w stosunku do cen wyjściowych - dodała Bielecka.

Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak podkreślił, że ta propozycja doskonale wpisuje się w ideę "dwumiasta".

- To jest nasz cel, żeby o współpracy rozmawiać językiem korzyści. Kultura od lat jest filarem naszej integracji i bardzo się cieszę, że dzięki nowej ofercie Forum Kleista ten filar będzie jeszcze solidniejszy - powiedział Olejniczak.

Tą ofertą po raz kolejny udowadniamy uniwersalne możliwości kultury budującej mosty z dala od językowych barier i pozwalającej doświadczać jej wspólnie wszystkimi zmysłami. To ważny krok dla dwumiasta. Cieszymy się na spotkania oraz wymianę z naszymi polskimi sąsiadami - powiedział kier. artystyczny Forum Kleista we Frankfurcie nad Odrą (centrum kultury - PAP) Florian Vogel.

Informacje na temat oferty, programu i cen znaleźć można na stronie internetowej www.kleistforum.de lub w broszurze dotyczącej polskiego abonamentu, która od tego tygodnia znajdować się będzie w kasach prowadzących przedsprzedaż i różnych instytucjach w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą.