Konflikt w Teatrze Dramatycznym w Warszawie

10-07-2013
10-08-2013
Pawłowski: Jeszcze raz o Dramatycznym
Chciałbym odnieść się do dwóch kwestii, które poruszył Szymon Majewski, specjalista ds. PR Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy w odpowiedzi na mój artykuł o pierwszym sezonie teatru pod nową dyrekcją - pisze do e-teatru Roman Pawłowski.
09-08-2013
Warszawa. Szymon Majewski odpowiada Romanowi Pawłowskiemu
Drogi Romanie Z zaskoczeniem przeczytałem Twój artykuł "Dramatyczny ligę niżej" w Gazecie Wyborczej (5 sierpnia 2013). Z zaskoczeniem, ponieważ dziwi mnie Twoja ocena realizacji programu dyrektora Tadeusza Słobodzianka już po pierwszych sześciu miesiącach funkcjonowania nowego Teatru Dramatycznego. Szymon Majewski Specjalista ds. PR Teatru Dramatycznego odpowiada Romanowi Pawłowskiemu z Gazety Wyborczej.
05-08-2013
Teatr Dramatyczny Słobodzianka: cztery sceny, mizerne efekty
Nowy teatr o czterech scenach i jednym dyrektorze pochłania więcej pieniędzy niż dwa osobne, jest artystycznie słabszy i nie realizuje obiecanego programu. Słychać pierwszy dzwonek alarmowy - pisze Roman Pawłowski w Gazecie Wyborczej.
15-07-2013
Ratuj, Grzegorzu - Mrozek o zmianach w Ratuszu
Pracy w stołecznej kulturze jest mnóstwo, nie ma lepszego miejsca do jej wykonania niż wnętrze instytucji. Do przeprowadzenia jest chociażby radykalna reforma warszawskich teatrów, zadanie wymagające wizji, precyzji, znajomości tematu i wielkiej ostrożności. Żadnego z tych przymiotów dotychczasowa ekipa nie posiadała - pisze Witold Mrozek na swoim blogu.
13-07-2013
Warszawa. Marek Kraszewski odchodzi z Biura Kultury?
Kolejne zmiany personalne w ratuszu. Stanowiska mają stracić Marek Kraszewski, szef biura kultury, i Katarzyna Ratajczyk, która odpowiada za promocję miasta. Stanowisko po Kraszewskim prezydent stolicy zaproponowała Grzegorzowi Lewandowskiemu, twórcy klubokawiarni Chłodna 25
12-07-2013
Warszawa. Porozumienie między Ewą Telegą a Teatrem Dramatycznym
Porozumienie między Ewą Telegą a Teatrem Dramatycznym Dyrekcja Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy i aktorka Ewa Telega znaleźli kompromisowe rozwiązanie w kwestii zakończenia współpracy.
11-07-2013
Warszawa. Będzie spotkanie z zespołem i dyrektorem Dramatycznego
Po wakacyjnej przerwie, we wrześniu, odbędzie się spotkanie przedstawicieli miasta z zespołem Teatru Dramatycznego i jego dyrektorem Tadeuszem Słobodziankiem. Zespół domaga się "przywrócenia miastu stołecznemu Warszawa Teatru Dramatycznego im. Gustawa Holoubka w jego pierwotnej formie".
10-07-2013
Warszawa. Spotkanie dyrekcji z zespołem w Dramatycznym we wrześniu
Na prośbę Zespołu Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy spotkanie dyrekcji z zespołem odbędzie po przerwie urlopowej, we wtorek 17 września 2013 r. o godz. 12.00.
04-07-2013
Polemika Słobodzianka i Pawłowskiego
Oświadczam, że nie zostałem nominowany na dyrektora Teatru Dramatycznego w sposób nieprzejrzysty, ale wygrałem konkurs ofert - pisze Tadeusz Słobodzianek. Roman Pawłowski odpowiada.
02-07-2013
Aktorzy listy piszą
Mamy zatem kolejny odcinek telenoweli pt. "Nie lubimy Słobodzianka". Prawdę mówiąc bez wódki chyba nie da się rozebrać akcji tego tasiemca i kto ma w nim rację, jakie interesy reprezentują bohaterowie i do czego to wszystko zmierza - pisze na swoim blogu Wojciech Majcherek.
27-06-2013
Warszawa. Aktorzy przeciw dyrektorowi w Teatrze Dramatycznym
Dramat w Dramatycznym. Aktorzy Teatru Dramatycznego protestują przeciwko sposobowi, w jaki Tadeusz Słobodzianek szefuje scenie - pisze Izabela Szymańska w Gazecie Wyborczej.
27-06-2013
Warszawa. List otwarty zespołu aktorskiego Teatru Dramatycznego
Jako cały zespół Teatru Dramatycznego im. Gustawa Holoubka, pragniemy wyrazić nasz sprzeciw wobec prób zdeprecjonowania wydarzeń wokół naszej sceny do rangi pretensji grupy zwalnianych pracowników. Pismo Komisji Zakładowej, skierowane do dyrektora Biura Kultury Pana Marka Kraszewskiego, obejmuje 4 strony i wskazuje na szeroki kontekst sprawy Teatru Dramatycznego - piszą w liście aktorzy.
18-06-2013
Słobodzianek: nie ma konfliktu w Teatrze Dramatycznym
- Nie ma konfliktu w Teatrze Dramatycznym; proces budowy nowego zespołu aktorskiego to zjawisko normalne, tym bardziej, że moja wizja teatru różni się od wizji poprzedniej dyrekcji - mówi PAP szef Teatru Dramatycznego Tadeusz Słobodzianek.
18-06-2013
Słobodzianek o zakulisowej wojnie w teatrze
- Skupiłem się na znajdowaniu nowych sztuk, nowych przekładów i nowych adaptacji - mówi w wywiadzie z Anną Gromnicką z tygodnika Wprost, Tadeusz Słobodzianek, który rok temu wygrał konkurs na dyrektora Teatru Dramatycznego w Warszawie, jednej z najlepszych scen w kraju.
17-06-2013
Co się dzieje w Dramatycznym?
Trzy odwołane premiery, kilkanaście zwolnień, sprawy w sądzie - aktorzy Teatru Dramatycznego chcą, by miasto skontrolowało sposób prowadzenia teatru przez jego dyrektora Tadeusza Słobodzianka - pisze Izabela Szymańska.
17-06-2013
I Wildstein z Urbanem nie pomogą
To prawda, Słobodzianek dostał Nike i czasem wypada u niego bywać. Na premierze "Młodego Stalina" można było spotkać Monikę Olejnik. Ba, w Pałacu Kultury mijali się wtedy Jerzy Urban z Bronisławem Wildsteinem. Ale czy nawet oni nie zasługują na lepszy teatr? - pisze Witold Mrozek w felietonie dla e-teatru.
17-06-2013
Warszawa. Ostry konflikt w Dramatycznym
Teatr Dramatyczny traci jedną czwartą zatrudnionych tam aktorów, odchodzi też Katarzyna Figura. Decyzję o wyrzuceniu artystów podjął nowy dyrektor Tadeusz Słobodzianek. Aktorzy twierdzą, że zwolnienia są bezpodstawne i idą do sądu, a swojego szefa oskarżają m.in. o zastraszanie i łamanie praw pracowniczych. Słobodzianek zarzuty odpiera i przekonuje, że konfliktu nie ma, a ataki artystów to pomówienia.