powiększwersja do drukupoleć znajomemu
Zobacz film

Bytom. Taniec i Niepełnosprawność: przekraczanie granic

Instytut Muzyki i Tańca i British Council zapraszają do udziału w 3 stacjonarnych laboratoriach tańca współczesnego skierowanych do artystek i artystów z niepełnosprawnościami i bez niepełnosprawności.

Laboratoria są częścią międzynarodowej współpracy w ramach projektu "Europe Beyond Access" realizowanego przy wsparciu programu Creative Europe, finansowanego przez Unię Europejską.

Każde z laboratoriów to trwające 3 dni warsztaty umożliwiające artystom i artystkom pogłębienie własnej praktyki ruchowej i umiejętności pracy z partnerem. Będą okazją do badania i budowania własnych słowników ruchowych.

Uczestnicy mają zapewniony nieodpłatnie nocleg i wyżywienie. Samodzielnie pokrywają jedynie koszty podróży.

Wybrani artyści zostaną zaproszeni do udziału w laboratoriach w Holandii organizowanych we współpracy z Holland Dance Festival.

***

9-11 sierpnia 2019 - Lab #1

Prowadzenie: Justyna Duda, Ewa Sobiak (język polski)

Miejsce: Teatr ROZBARK, Bytom

W wyniku tego laboratorium wybrany zostanie duet. Duet ten pojedzie w dniach 29 września - 5 października 2019 na międzynarodowe laboratorium do Maastricht organizowane przy festiwalu Dutch Dance Days.

*

23-25 września 2019 - Lab #2

Prowadzenie: Marc Brew (język angielski)

Miejsce: Teatr ROZBARK, Bytom

Laboratorium organizowane w ramach Międzynarodowego Festiwalu Open The Door.

W wyniku tych warsztatów troje artystów wybranych spośród uczestników laboratorium pojedzie na dwutygodniową rezydencję odbywającą się w dniach 15-29 listopada 2019 w ramach DanceAble Symposium do Hagi.

*

11-13 października 2019 - Lab #3

Prowadzenie: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska (język polski)

Miejsce: Teatr ROZBARK, Bytom

Podsumowanie poprzednich sesji laboratoryjnych. Upowszechnianie doświadczeń uczestniczek i uczestników międzynarodowego laboratorium w Maastricht.

Istnieje możliwość zgłoszenia się jedynie na wybrane laboratoria. Ale zachęcamy do zgłoszeń na wszystkie 3 laboratoria razem.

Jakie są opłaty związane z udziałem w laboratoriach?

Udział w laboratoriach w Polsce jest nieodpłatny - organizatorzy pokrywają koszty sesji warsztatowych, noclegu i wyżywienia. Uczestnicy samodzielnie pokrywają jedynie koszty dojazdu na miejsce.

Udział w zagranicznych laboratoriach w Maastricht i w Hadze jest nieodpłatny - organizatorzy pokrywają koszty sesji warsztatowych, noclegu, wyżywienia i podróży).

Kogo zapraszamy do udziału w laboratoriach?

Artystki i artystów tworzących w obszarze tańca (tancerzy, twórców tańca, choreografów z niepełnosprawnościami i bez niepełnosprawności)

Laboratorium jest otwarte dla wszystkich osób z niepełnosprawnościami i bez niepełnosprawności, które są zainteresowane odkrywaniem nowych form ruchu i relacji z własnym ciałem i z innymi.

Minimalny wiek: 18 lat

Maksymalna liczba osób w grupie: do 15 osób

Niepełnosprawność nie może być przeszkodą dla uczestnictwa, zapewniamy dostępność miejsca, w którym odbędzie się laboratorium, i rozplanowanie czasu pracy uwzględniające potrzeby uczestników. W razie potrzeby udostępniona zostanie dodatkowa pomoc w zakresie komunikacji, w tym tłumaczenie na polski język migowy.

Za pomocą formularza zbieramy następujące informacje, które posłużą do rekrutacji uczestników:

> Twoje doświadczenie w obszarze tańca: jako tancerza, studenta tańca, tancerza amatora, widza; (Wiemy, że niepełnosprawni tancerze mają mniej możliwości do zdobywania doświadczenia, więc rozważymy to kryterium w bardzo szerokim znaczeniu tego terminu)

> Twoja motywacja do wzięcia udziału w laboratoriach;

> Twoje możliwości zastosowania wiedzy zdobytej w laboratorium i dzielenia się nią w lokalnym środowisku artystycznym.

Aby wziąć udział w warsztacie, prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego.

TERMIN KOŃCOWY ZGŁOSZEŃ: 8 lipca 2019 roku

Wyniki naboru ogłosimy najpóźniej 12 lipca 2019 roku.

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy w wypełnieniu lub złożeniu wniosku, skontaktuj się z:

Karolina Dziełak-Żakowska

Mail: karolina.zakowska@imit.org.pl

Tel: 22 829 20 05

UBEZPIECZENIE

Uczestnicy laboratoriów tańca współczesnego pt. "Taniec i Niepełnosprawność: przekraczanie granic" zobowiązują się samodzielnie zapewnić sobie ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Instytut nie ubezpiecza uczestników w tym zakresie oraz nie ponosi odpowiedzialności za nieszczęśliwe wypadki ani kontuzje, które nastąpią bez winy prowadzącego zajęcia lub osób z ramienia Instytutu.

Organizatorzy: Instytut Muzyki i Tańca, British Council

Warsztaty są częścią międzynarodowej współpracy w ramach projektu "Europe Beyond Access" realizowanego przy wsparciu programu Creative Europe, finansowanego przez Unię Europejską.

Partnerzy: Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego, Teatr ROZBARK, Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego, Muzeum Śląskie, Festiwal Open The Doors

Patron medialny: TVP Kultura

Projekt odbywa się w ramach Programu "Teatr-Taniec-Niepełnosprawność" realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, British Council i Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego.