powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. "Inni ludzie" otworzą program teatralny Open'er Festival

- Spektakl "Inni ludzie" w reż. Grzegorza Jarzyny zainauguruje 8. edycję Teatru na Open'erze - programu kuratorskiego Alter Art i Nowego Teatru w Warszawie - poinformował we wtorek PAP dział PR TR Warszawa. Pokazy rozpoczną się 3 lipca.

Poza spektaklem TR Warszawa uczestnicy gdyńskiego festiwalu będą mieli okazję zobaczyć także najnowsze przedstawienia Agnieszki Smoczyńskiej pt. "Święta Kluska" (produkcja Komuna Warszawa) i Krzysztofa Warlikowskiego pt. "Wyjeżdżamy" Nowego Teatru w Warszawie.

Pokazy "Innych ludzi" - adaptacji najnowszej książki Doroty Masłowskiej w reżyserii Grzegorza Jarzyny - rozpoczną się 3 lipca.

"Ten hip-hopowy poemat portretuje Polskę trzy dekady po transformacji, którą od środka rozsadzają uprzedzenia i nienawiść. >>Inni ludzie<< to rzecz o polskim społeczeństwie, w którym pęka międzyludzka więź, a narodowa tożsamość budowana jest na wrogości do >>Innych<<" - napisano w zapowiedzi przedstawienia.

"Spektakl to historia ludzi, opętanych wizją wirtualnego szczęścia, opowiedziana trashowym językiem reklam, internetowych wpisów i medialnych doniesień, który zatruwa jak smog i blokuje autentyczną komunikację" - czytamy w komunikacie.

Przedstawienie zrealizował zespół, w skład którego wchodzą m.in. aktorki i aktorzy z zespołu TR Warszawa, kompozytorzy, artyści warszawskiej sceny hip-hopu, graficy, artyści i artystki wizualni, twórcy i twórczynie wideo oraz mieszkanki i mieszkańcy Warszawy, którzy użyczyli swoich wizerunków i głosów do nagrań. W obsadzie zobaczymy m.in. Marcina Czarnika, Rafała Maćkowiaka, Aleksandrę Popławską, Tomasza Tyndyka, Adama Woronowicza, Yacine'a Zmita i Agnieszkę Żulewską.

Prezentacje spektaklu na Open'er Festival zaplanowano na 3 lipca o godz. 14 oraz od 4 do 6 lipca o godz. 12.

Spektakl "Wyjeżdżamy" na podstawie twórczości Hanocha Levina w reż. Krzysztofa Warlikowskiego zostanie pokazany trzykrotnie - od 4 do 6 lipca o godz. 11, a "Święta Kluska" w reż. Agnieszki Smoczyńskiej będzie prezentowany w te same dni o godz. 15.

Wszystkie spektakle grane będą z napisami w języku angielskim.