Gdynia. Trwa rezerwacja biletów na spektakle Open'era

Na pozór lekka, choć ponura opowieść o wyjeżdżaniu i umieraniu, animalistyczny musical, hiphopowa komedia o współczesności - to zestaw tegorocznych teatralnych propozycji festiwalu Open'er.

«Na kilka tygodni przed festiwalem organizatorki i organizatorzy Open'era zaczęli ogłaszać pozamuzyczne atrakcje. Jak co roku najważniejszą z nich jest zestaw spektakli teatralnych. Pokazywane w specjalnych namiotach na terenie festiwalu, co roku cieszą się ogromną popularnością: lista bezpłatnych rezerwacji miejsc wypełnia się w kilka minut.

Zestaw tegorocznych przedstawień jest bardzo mocny. Znalazły się w nim dwa spektakle wielkich mistrzów polskiego teatru i przedstawienie niezwykle cenionej debiutantki.

"Wyjeżdżamy" [na zdjęciu], produkcja warszawskiego Nowego Teatru, to najnowsze dzieło Krzysztofa Warlikowskiego. Przenosząc na scenę tekst Hanocha Levina, reżyser opowiada historię małego miasteczka, z którego wszyscy chcą wyjechać, choć z reguły zamiast do innych miejsc, trafiają na inny świat. To spektakl przygotowany z ogromnym rozmachem, a w jego obsadzie znaleźć można tak wybitne aktorki i aktorów jak m.in.: Ewa Dałkowska, Magdalena Cielecka, Maja Ostałowska, Dorota Kolak, Andrzej Chyra i Jacek Poniedziałek.

"Inni ludzie" z TR Warszawa to spektakl w reżyserii Grzegorza Jarzyny, oparty na najnowszej książce Doroty Masłowskiej. To bardzo przewrotna opowieść o współczesnych czasach i ludziach, którzy próbują się jakoś odnaleźć w coraz bardziej nieprzystępnej rzeczywistości. Forma tekstu Masłowskiej - swego rodzaju hiphopowy poemat - w jakimś sensie narzuciła także kształt spektaklu. To musical, w którym ogromną rolę odgrywa muzyka i estetyka hiphopowa. Charakterystycznym motywem scenograficznym są ogromne ekrany, na których wyświetlone są powiększone postaci aktorów. Na scenie i na ekranach zobaczyć można m.in.: Agnieszkę Żulewską, Agnieszkę Podsiadlik, Adama Woronowicza, Rafała Maćkowiaka czy Marcina Czarnika.

Trzecią teatralną propozycją będzie "Święta Kluska", przedstawienie wyprodukowane przez niezależną scenę Komuna Warszawa. To teatralny debiut Agnieszki Smoczyńskiej, która do tej pory znana była przede wszystkim jako reżyserka filmowa, autorka "Córek Dancingu" i "Fugi". Jej spektakl to niezwykła opowieść o współczesności, przedstawiona z punktu widzenia zwierzęcia. Tytułowa Kluska to pies, którego pierwowzorem był domowy pupil sióstr Wrońskich. Jedna z nich, Zuzanna, jest współautorką tekstu. Wykonuje także na żywo piosenki, które są podstawą tego przedstawienia. Na scenie zobaczyć można m.in.: Małgorzatę Gorol i Andrzeja Konopkę.

Open'er Festival, 3-6 lipca, Gdynia, Babie Doły, wystąpią: Travis Scott, Vampire Weekend, The 1975, Greta van Fleet, Lil Uzi Vert, Rudimental, Sheck Wes, Robyn, Anna Calvi, Diplo, Kodaline, bilety: 279 zł (bilet jednodniowy), 599 zł (karnet czterodniowy), 699 zł (karnet czterodniowy z polem), 419 zł (karnet weekendowy piątek+sobota), 489 zł (karnet weekendowy piątek+sobota z polem).»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego