powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. "Inni ludzie" na Open'er Festival 2019

Spektakl "Inni ludzie" w reż. Grzegorza Jarzyny zainauguruje 8. edycję Teatru na Open'erze - programu kuratorskiego Alter Art i Nowego Teatru w Warszawie.

Poza spektaklem z TR Warszawa uczestnicy i uczestniczki festiwalu będą mieli okazję zobaczyć także najnowsze przedstawienia Agnieszki Smoczyńskiej ("Święta Kluska", prod. Komuna Warszawa) i Krzysztofa Warlikowskiego ("Wyjeżdżamy", prod. Nowy Teatr w Warszawie).

Pokazy w ramach tegorocznej edycji programu Teatr na Open'erze rozpoczną się 3 lipca pokazem "Innych ludzi" - adaptacji najnowszej książki Doroty Masłowskiej w reżyserii Grzegorza Jarzyny. Ten hip-hopowy poemat portretuje Polskę trzy dekady po transformacji, którą od środka rozsadzają uprzedzenia i nienawiść. "Inni ludzie" to rzecz o polskim społeczeństwie, w którym pęka międzyludzka więź, a narodowa tożsamość budowana jest na wrogości do "Innych". Spektakl opowiada historię ludzi opętanych wizją wirtualnego szczęścia, opowiedziana trashowym językiem reklam, internetowych wpisów i medialnych doniesień, który zatruwa jak smog i blokuje autentyczną komunikację. Przedstawienie zrealizował kolektyw, w skład którego wchodzą m. in. aktorki i aktorzy z zespołu TR Warszawa, kompozytorzy, artyści warszawskiej sceny hip-hopu, graficy, artyści i artystki wizualni, twórcy i twórczynie wideo oraz mieszkanki i mieszkańcy Warszawy, którzy użyczyli swoich wizerunków i głosów do nagrań, wykorzystanych w przedstawieniu. Pokazy spektaklu na Open'er Festival odbędą się 3 lipca o godz. 14.00 oraz od 4 do 6 lipca o godz. 12.00.

Począwszy od 4 lipca, uczestniczki i uczestnicy festiwalu będą mogli obejrzeć także pozostałe przedstawienia. Spektakle "Wyjeżdżamy" w reż. Krzysztofa Warlikowskiego z Nowego Teatru w Warszawie pokazane zostaną trzykrotnie - od 4 do 6 lipca o godz. 11.00, zaś "Święta Kluska" w reż. Agnieszki Smoczyńskiej z Komuny Warszawa w te same dni o godz. 15.00.

Wszystkie spektakle grane będą z napisami w języku angielskim.

Rezerwacja miejsc na spektakle ruszy 18 czerwca 2019 roku.

Szczegóły na stronie: www.opener.pl.